| lucu a întrebat:

Sunt joburi de vara pentru un copil de 14 ani?

6 răspunsuri:
| Aura a răspuns:

Cum a spus si OmiLid, cam astea sunt,, muncile" ce le poti face la varsta de 14 ani. Daca ai fi fost mai mare, ai fi avut mai multe variante, ca de exemplu sa lucrezi la o terasa ceva. succes!

| BamBum_3904 a răspuns:

Eu am lucrat de trei veri incoace in constructii 60 de lei pe zi adica 60x20 de zile pe luna=1200 de lei era chiar ok. plus ca lucram si sambata si se platea 70-80. Daca ai pe cineva sau gasesti pe cineva se merita. Recunosc lucram 10-12 ore pe caldura, greu, dar sti ca sunt banii tai. Mentionez ca acum am 17 ani. Bafta!

| Orheanu_Andrei_1990 a răspuns (pentru BamBum_3904):

Ok este chiar tare dar as vrea sa stiu unde ma pot angaja

| LidiaD a răspuns:

Mmmdap si eu fac acusi 14 ani si chiar am nevoie de un job de vara
am citit un articol intr-o revista care zicea ca daca nu ai inca 18 ani trebuie sa lucrezi doar chestii usoare...gen:sa ai grija de copii sau de animale, sa imparti ziare sau pliante pe strada, sa faci treburi usoare de gradinarit sau sa faci cumparaturi pentru alte persoane care nu se pot deplasa
dar am aflat o chestie despre impartitul pliantelor la vodafone-6 lei pe ora din cate am inteles de la o prietena

| Orheanu_Andrei_1990 a răspuns (pentru LidiaD):

E interesant dar as dori detalii unde ma angajez si cate ore pe zi lucrez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si te bagi cate ore vrei tu? (ma refer la vodafone) si cum te angajezi mai da si tu detalii daca poti big grin