| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la clasa de stiinte ale naturii, dar nu imi place biologia. In schimb sunt as la fizica si chimie.
Eu intrasem la aceasta clasa cu gandul sa continui spre medicina, dar cum nu imi place biologia...
Ma gandeam sa ma reorientez spre altceva. Voi ce credeti ca ar merita sa fac?
Eu ma gandeam la meseria de parfumier, dar nu stiu nici ce facultate trebuie sa fac si nici nu prea stiu cat de usor imi gasesc loc de munca dupa.
Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Eu ma gandeam la meseria de parfumier"

sincer nu prea am văzut anunțuri de angajare in domeniul ăsta

| StevenMetalhead a răspuns:

Oh. Cam greu big grin. În medicină vei avea nevoie de biologie, dar și nu numai. În fine, ai motivele tale pentru care nu-ți place biologia, dar fizica și chimia = inginerie. Aici ai de ales tot felul de specializări: Ingineria aerospațială, automatizare, bioinginerie, chimică, electrică, construcțiilor, geotehnică, proceselor chimice, etc, etc. Frate...ai de ales ogrămada, important este să știi cu care din ele ai vrea să te ocupi și să le studiezi în viață.
Acesta este sfatul meu, îți place chimia și fizica - du-te ca inginer laughing. Succese.