| oanageorgiana a întrebat:

Sunt la final de clasa a 8-a si peste o saptamana o sa ma despart de dragii mei colegi. sunt sigura ca voi plange. la cursul festiv va trebui sa spunem ceva gen " multumesc profesorilor pentru ca...", dar nu prea stiu ce. stiu ca trebuie sa zic ceva din suflet, nu sa invat ceva pe derost, dar nu preaa am idei. ma puteti ajuta? funda

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
Pai spune-le exact adevarul.Multumesc pentru ca v-ati facut treaba, ca ne-ati invatat carte, dar si cum sa ne comportam, ca ati avut grija sa crestem mari si frumosi, ca ne-ati adus zambetul pe buze etc.Ar fi bine daca ai reusi sa vorbesti liber fara sa citesti...ai putea impresiona in acest fel.Bafta! >big grin

1 răspuns:
| aylin44 a răspuns:

Pai exprima-ti sentimentele pe care le-ai simtit in timpul anilor fata de colegi si profesori.,, Multumim profesorilor pentru ca ne-au indrumat sa luam decizii corecte in acesti ani si pentru ca ne-au oferit din cunostintele lor,, si o mai poti intreba pe profesoara ta de romana.