| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la liceu in clasa a9 a si peste o saptamana incepe scoala, si as vrea sa ma lamuresc si eu in privinta unui subiect: Ca sa aflu cine imi este diriginte, sa aflu numele viitorilor colegi, clasa in care sunt (A, B...) trebuie sa ma duc acum la liceu sa vad, se afiseaza pe hol, trebuie sa ma duc sa intreb la secretariat, sau voi afla atunci in prima zi cine imi este diriginte, clasa, si restul, SPER SA IMI RASPUNDA CAREVA

Răspuns Câştigător
| Dulcika50 a răspuns:

Poti sa afli inainte doar daca te duci la liceu. Darn e neaparat nevoie.Multi(la fel ca si mine)afla in prima zi.Nu-ti face griji!

5 răspunsuri:
| Ioonela a răspuns:

Pai de obicei sunt afisate liste la liceu cu clasele de s-au format, si acolo scrie la ce clasa esti, pe cine ai diriginte si sunt trecuti si toti colegii tai. Deci daca vrei sa afli toate astea cel mai bine ar fi sa te duci pana la liceul undea ai intrat si sa vezi care e treabawinking. Succes in clasa a IX- a! happy

| AtateaConditii a răspuns:

E un afiș cand incepe scoala, nu-ti fa griji. Întrebi copii de acolo unde e clasa in care te afli si gata. Ce emoții o sa ai :Xhee hee.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Poţi să intrii pe site-ul liceului sau să te duci direct acolo. Ar trebui să fie afişate în afara liceului, dacă nu tot sunt undeva.

| Morphines a răspuns:

Verifică pe site-ul liceului.
Oricum vei afla.

| MagdaKathy a răspuns:

1. Poti sa astepti. pentru ca nu mai este mult
2. Poti sa te duci la liceu si o sa fie afisate undeva afara. la intrarea elevilor.
3. Poti sa te duci la secretariat si sa intrebi. dar depinde de cat de dispus cel de la secretariat sa iti raspunda.
Cel mai singur mergi pe Varianta 1 sau 2. happy(.
Sper ca te'am ajutat.