| FetzykaDulkeNuFathaReA a întrebat:

Sunt mica de staturaaa crying(
Cum as puteaa face sa mai cresc?
Am 15 ani (aproape) sh am 1.65
Alte fete de la mine din clasa sunt inalte fata de mine adica cea mai mica in afara de mine are 1.60 si e nasol...
Adica nu stiu ma simt pitica printree gigantilaughing
MAi stiu sh o fata care are 13 ani si are 1.70 sh se vede diferenta intre mine sh ea adica ma simt cam nasol big grin
Ce as puteaa face? mai aless ca sunt la handbal (de 2 ani) sh sunt ceaa mai mica.help meee! kiss

Răspuns Câştigător
| AWonderfulDay a răspuns:

Esti destul de inaltaaa...
Adikaa eu am 13 ani sh am 1.68 dar ce conteazaa? sunt a 3 la fete ca inaltimee...
Deci thu trebuie sa ai cam 14 ani sh ceva nu?(aproape15)
Parintii tai cum sunt?
Daca sunt inaltii vei creste si tu cat de curand...
Nu te mai plangee uneori eu urasc sa fiu mare pentru ca baietii sunt mici la 13-14-15 ani de statura sh e cam enervant sa se ridice pe varfuri sa te sarutehee hee asa ca fii fericitawinking
Bye sper ca te-am ajutatwinking kiss

10 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Dacă spui că deja practici handabal reiese că statura ta se moștenește genetic.happy
Eu te sfătuiesc să te apuci și de baschet. Două sporturi pentru înălțime poate te vor ajuta. Nu contează așa de mult înălțimea, contează ca tu să fii sănătoasă. Niciun prieten adevărat nu te va lăsa pentru că ai o înălțume mai mică.batting eyelashes

Numai bine!kiss

| Piiink a răspuns:

Heyii si eu st la handbal de 3 ani jumate big grin si am 13 anii si am 1.67 1.68 cam asa thinking eu nu ma simt pitika cum zici tu straight face adica eu chiar cred ca sunt inalta shii daca ai fii pre inlata si ti.ar place de un baiat mai pitik ca tine ce.ai fake? e bine asa cum esti big grin daca mai stia la handbal sigur te vei inlata adica eu de abia acum am inceput sa ma inalt adica laughing in clasa a6a eram cea mai pitika din cls laughing si acum st aproape cea mai inlata laughing eu ma multumesc ca atawinking fa si u la fel

| Alexander21 a răspuns:

Nu ai ce face, e structura genetica.O sa mai cresti, eu am 1.67 si am 20 de ani, imediat 21 de ani, nu am mai facut sport din clasa a8a.Deci nu te plange, ai rabdare ca o sa mai cresti.La varsta ta mie mi se pare ca ai o inaltime buna. Avand in vedere ca faci si handbal, e un lucru bun. Unele persoane se dezvolta pana la 21 de ani.Nu te ingrijora de inaltime, asa eram toti la varsta de 14-16 ani, dar cu timpul nu te mai preocupa grija asta.Fratele meu are 17 ani si are 1.72, si era picilic pe langa mine acum 4 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| adee_4040 a răspuns:

Stiu cum te simti laughing si eu st la fel dar la mine mai e chestia ca eu pana acum vreo 2 ani eram cea mai inalta si astia m-au luat la inaltimelaughing sfatul meu accepta asa cum esti nu conteaza inaltimea cat conteaza ce ai in cap happy felul cum gandesti si cat de bine stii sa te comporti si si eu am jucat handbal si eu tot doi ani laughing si erau cea mai scunda(referinta 1.64 la inaltime:p esti mia inalt ca mine laughing si printre cele mai bune eram tot timpul centru sau pivot laughing stateam sin poarta nu conteaza cat de inalta esti trebuie doar sa fii sportiva si sa ai o stratedie si daca vrei cu adv sa cresti dorestetiwinking poate vei reusi.

| Etelca a răspuns:

Eu cred ca este inaltimea potrivita la varsta ta.Ai spus ca fata aia are 13 ani si 1.70, e prea mult pentru varsta ei si pot sa apara probleme cu spatele.Nu e bine sa fii inalt! O sa mai cresti.Fratele meu are 14 ani si 1.62.Nu te teme, o sa cresti!

| MAndreea97 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa practici basket sau volei poate te ajutawinking:*

| piticot_7774 a răspuns:

SincerhappyNu vad de ce te ingrijorezi atathappy
Eu am 14 ani sh 5luni...Sh am 1.54 sh mai fac sh handbal.So:s...Nu e mare lucru.
App eu sunt cea mai mica din clasa.Sh sincer ma simt bine asa.Nu mi-ar place ca prietenul meu sa se ridice pe varfuri sa ma sarute.Asa mai bine ma ridic eu putinhappy

| Loome a răspuns:

Am 12 ani si am 1.74
Mă bucur că ţi-am dat dă veste.

| Alice090_5864 a răspuns:

Si eu fac handal de cateva luni. Am 14 ani si 1.66 asa ca nu iti fa griji pentru ca vei mai creste.eu de cand sunt la handbal am crescut destul de mult si am si slabit. Probabil ca parintii tai sunt mai mici de statura si daca nu fii sigura ca te vei inalta!