| anonim_4396 a întrebat:

Sunt nelamurita in privinta acestor doua specializari: meseria de COFETAR sau inginer tehnolog in industrie alimentara...care dintre cele doua este mai profitabila? Dupa ce termin liceul sa fac niste cursuri de Cofetar si sa ma perfectionez pe zi ce trece (eventual sa fac niste cursuri in strainatate de exemplu in Franta) sau sa continui cu o facultate cu specializarea industrie alimentara? Am nevoie de cateva pareri...sunt nehotarata, mai ales ca ma aflu in ultimul an de liceu.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Fa ce te atrage sa faci mai mult, nu ce e mai profitabil acum. Indiferent de drumul ales, vei ajunge mai bine urmand calea pasiunii.