| Maia a întrebat:

Sunt nevoit sa suport in fiecare zi niste persoane care au foarte multe fite si gesturi(de prost gust), nu le acord atentie, dar mereu ei ma provoaca straight face. Ce sa fac, cum sa-i ignor? Astept sfaturile voastre happy!

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Va trebui sa inveti sa iei atitudine atunci. Acum iti formezi niste reflexe care iti vor folosi mai tarziu. Vor atentie, trebuie sa nu te arati afectata, profesorul de fata atunci e cel care ar trebui sa ii calmeze. Sau diriginta. Cauta sa nu te lasi impresionata/emotionata de glumitele lor. Daca te vad ca te oftici, o sa fie si mai rau. Si ai putea chiar sa le-o platesti pe stilul lor daca ai putea fi un pic mai cinica. Scoala e si un test de adaptare sociala, sa stii. Poate fi greu, dar sigur va fi mai bine cu cat cresti.

5 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Fii indiferenta!winking oricat te`ar provoca sau tachina tu sa nu dai importanta happy rezista putin pana se satura sa te tot provoace si pana la urma vor ceda laughing
Incearca! Nu ai nimic de pierdut kiss

| vintageheart a răspuns:

Eu am ignorat astfel de persoane. Fac fite doar pentru a atrage atentia.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In ce sens esti nevoit? Colegi de scoala, servici? Ai vreo posibilitate de a-i constrange sau de a-i evita?

| Maia explică:

Imi sunt colegi de clasa, eu ii evit dar ei nu ma evita pe mine(de exemplu dau un raspuns la o anumita ora si ei comenteaza, indiferent daca raspunsul meu a fost bun sau nu)
-sunt nevoită (imi cer scuze ca l-am mancat pe "ă")

| Maia explică:

Nu mai sunt genul care sa ma duc la profesori sau la diriginta mea, oricum diriga stie, chiar a asistat la o cearta intre mine si respectivul(unu dintre ei)oh go on crede-ma ca si ea s-a saturat si a luat masuri in privinta asta dar degeaba si diriga e o femeie cu un caracter foarte puternic.Atitudine iau, nu le permit sa ma ia peste picior, insa totusi simt ca-mi lipseste taria de caracter, sunt cam slaba de inger!

Oricum datorita sfaturilor voastre acum stiu si mai bine ce trebuie sa fac, va multumesc happy! (si-mi pare rau ca nu pot da mai multe fundite big grin)