| ana_1197 a întrebat:

Sunt o fata ce ma enervez foarte repede si cand ma enervez incep si injur de nu ma mai opresc big grin spuneti-mi o modalitate prin care ma pot calma si sa numai injur ca este foarte urata pentru o fata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura alternativa ca sa poti sa-ti dai seama de cit de rau poti sa faci cu injuraturile tale e sa fii macar odata injurata la fel, fara oprire, cu un vocabular din ce in ce mai urit.Altfel nu ai sa poti constientiza.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca nu este bine sa faci acest lucru.Ai dreptate pentru o fata este un gest urat sa injure.Autocontrolul este foarte important.big grin

cami
| cami a răspuns:

De ce? sad
E atat de simplu (daca vrei sa jignesti) sa o faci cu zambetul pe buze, cu ironie, si deradere...
Nu-i nevoie de injurii... uofff.

| Zâmbărici a răspuns:

Ehh las' ca asa fac si eu laughinglaughinglaughingchiar nu stiu cateodata mai trag cate un zambet mai ironic dar dar de cele mai multe ori inceps sa injur si sa ridic manalaughinglaughing

| funnymantm a răspuns:

Pam pam pam. happy draga mea ana, situatia este simpla. cand ne enervam devenim "prosti", toate resursele (oxigen, anticorpiu, nutritiile) se duc in cerebelul mic. in alte cuvinte corpul se pregateste de aparare sau lupta. bun. in momentul acela, creierul ne-avand resurse necesare, nu poate sa faca o decizie corecta. de aceea cand suntem nervosi spune-mi cuvinte care nu vrem sa le spunem. solutia este simpla. calmitate. mandro, zambeste! ce rost are sa iti arunci secunde pretioase din viata ta fiind nervoasa, cand in schimb poti sa zambesti, sa te simti bine. sti ceva? fi egoista. dai incolo pe toti, important este sa fi tu in regula cu tine, sa ai un echilibru emotional bun. si mai sunt multe de discutat despre chestia asta. contacteaza-ma daca vrei. eu am invatat la 16 ani cum sa accept o critica si cum sa o dau, si vreau sa zic ca am o viata minunata din punct de vedere emotional. poate sa vina si elefantu peste mine, eu tot zambesc tongue, daca chiar vrei niste informatii de autocunoastere si control emotional contacteazama. FunnymanTM este si ID-ul meu de mess.numa bine

| smaranta a răspuns:

E bine ca recunost ca gresesti, inseamna ca te poti corecta! incearca sa te controlezi si vei reusi.Succes!

| any007 a răspuns:

Abtinete de 9 ori, si vei vedea ca a 10a oara nu mai poti!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Totul constă în autocontrol.
O fată trebuie să fie feminină din punct de vedere al vestimentație, vocabularului (nu înjurături), calmă, calculată, gândește de două ori când ia o decizie, respectoasă, amabilă, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-a o guma de mestecathee hee si baga-ti castile in urechihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu am aceeasi problema dar eu am invatat sa injur in gand.nu merge mereu dar ar fi bine sa incerci si tu.

SUCCES!