| Lyndsey a întrebat:

Sunt o fire agitata si ma stresez "din toata nimica". Saptamana asta am pierdut-i lenevind. Cand ma gandesc ca mai am o saptamana de vacanta, pff... Vreau sa o folosesc cu un scop. Ce as putea face? M-am gandit ca ar fi bine sa mai invat ceva engleza. Stiti site-uri? Sunt intr-a 9-a. :-p Va multumesc tuturor pentru rabdare si mesaje. La multi ani!

Răspuns Câştigător
| Mazzenine a răspuns:

Esti din categoria mea. Practic, si eu, ma gandeam sa ma apuc, sa inteleg Engleza. Engleza nu poate fi invatata... Trebuie inteleasa... Daca Engleza, o inveti, atunci, degeaba o mai inveti. Intr-a 9-a, nici nu trebuie sa inveti *uneori*, doar trebuie sa intelegi, sa ai calculele la orice materie, sa ai un plan pentru orice lucru pe care ti-l doresti la o ora. Ca sa inveti engleza, trebuie sa faci, exercitii, de obicei. Daca nu iti plac exercitiile, incearca niste jocuri MMORPG, sau niste jocuri normale pentru PC. Daca nici asa nu reusesti, incearca sa urmaresti seriale in limba Engleza. Sper ca ti-am fost de folos! Sarbatori fericit ^_^, si, un revelion grozav!

| Lyndsey explică (pentru Mazzenine):

Ce fel de jocuri sunt acelea? Chiar nu am mai auzit de ele. Te rog mult sa-mi explici. Da-mi si un link cu un joc. Multuemsc mult de tot! Te pup! kiss

| Mazzenine a răspuns (pentru Lyndsey):

De obicei, din jocurile mai cunoscute, inveti mai multe. Daca vrei MMORPG incearca :
Conquer 2.0 Online, un joc excelent pentru cineva care vrea sa isi incerce nervii cu cautatul unor "iteme", fie de o categorie superioara, "elite", "refined", "super" pana la cele cu bonus-uri "+1". Mai spun doar ca sunt destul de multe clase, si, ai din ce alege. Daca iti place istoria Japoniei, sunt sigur ca vei fi tentat de jocul acesta!
Link-ul de inregistrare: http://co.91.com/
Si link-ul de download : http://co.91.com/downloads/
Daca nu esti interesata de jocurile de genul acesta, incearca ceva care sa fie pe placul tau. Imi poti da un pm cu gen de jocuri doresti :D.

| Lyndsey explică (pentru Mazzenine):

Multumesc mult. O sa incerc, deocamdata, ce mi-ai recomandat tu! Un an nou fericit! kiss

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Si eu am lenevit laughing) Dar asa trece timpul mai greu. Cand ai ceva de facut ti se pare ca trece timpul repede. Oricum e bine sa iti folosesti vacanta pentru a face ceva util. Dar sa te si distrezi. Mergi la patinoar sau la mall. Si eu ma tot gandesc ca mai e putin si incepe scoala puppy dog eyes
Oricum.engleza cel mai bine o inveti ascultand pe cineva vorbind. Cauta pe YouTube videoclipuri in engleza. Despre orice vrei tu! Interviuri, filme, lucruri amuzante etc. Doar sa fie in engleza. Si incearca sa intelegi ce se spune acolo.
Mai poti sa compui in engleza. Sau sa iei un dictionar si sa citesti cuvinte noi pe care nu le sti. Cel mai important e sa stii foarte multe cuvinte!