| love_2286 a întrebat:

Sunt o fire foarte inchisa in mine, timida si nu prea descurcareata in viata.Cand interactionez cu persoane noi ma pierd.Nu stiu cum sa devin mai deschisasadVreun sfat?sad

Răspuns Câştigător
| ralucutza12345 a răspuns:

Sunt multe persoane in situatia ta deci nu te alarma. uite de exemplu daca esti la scoala incearca sa te implici in diferite activitati (scenete, fel de fel de proiecte in care sa te exprimi in fata colegilor tai) la inceput o sa-ti fie greu, dar usor usor o sa te obisnuiesti si o sa prinzi incredere in tine. Teatrul te poate ajuta foarte mult! (spun din proprie experienta) Mult succes iti doresc si capul sus si multa multa incredere in tine, o sa fie bine! :*