| Gabytsuu a întrebat:

Sunt o fire mai suparacioasa ma supar cam repede cand nu e cam nevoie big grin

vreau sa nu mai fiu asa suparacioasa avand in vedere ca sunt zodia gemeni si gemeni au daoua fetebig grin

ce pot sa fac sa nu ma mai supara asa de reepedebig grin

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Trebuie doar sa faci un efort. Atunci cand nu iti convine o situatie sa te gandesti inainte sa tragi o concluzie. Sa vezi ca poate tu nu cunosti anumite situatii. De multe ori avem tendinta sa nu ne gandim ca poate si ceilalati sunt afectati cumva desi nu o arata. Dar aici depinde si de calitatea oamenilor pe care ii accepti in preajma ta. Ideea e ca trebuie sa inveti sa fii mai intelegatoare. Cand vezi ca o persoana profita de asta si nu apreciaza efortul tau e clar ca nu iti mai merita compania.

3 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Se cheama management. Pur si simplu invata sa-ti gestionezi emotiile in asa fel incat sa nu mai,, explodezi" asa repede. Mult succes!

| Adeline_7224 a răspuns:

Gemeni ca si minebatting eyelashes! Pai in primul rand ar trebui sa lasi de la tine. Uneori te superi, dar iti trece repede! asa e? laughing din nimicuri. etc. Cu toti ne suparam, pentru ca nu ai cum sa nu te superi, din moment ce e exista ceva ce nu-ti convine, dar e bine asa cum ti-am mai si spus ''lasa de la tine'' e tot ceea ce trebuie sa faci. Facand asta, si spunadu-ti mereu ''ca totul e ok cind de fapt nu e'' te face sa te eliberezi oarecum love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt gemeni, si sunt foarte suparacioasa. de multe ori ma cert cu prietenii mei din cauza asta! insa nu ma pot schimba.