| Andreeawotldes a întrebat:

Sunt o tipă cu adevărat urâtă. Îmi dau seama că nu pot fi iubită, dar cum aș putea scăpa de dorința mea de a avea un partener?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are aspectul fizic cu sentimentul iubirii?
Poate pentru pitipoance si cocalari sunt criterii de selectie, dar in nici un caz nu pentru oamenii inteligenti care-si doresc relatii fericite si de lunga durata.

Multi dintre noi vedem pe strada barbati urati cu femei foarte frumoase, sau femei urate cu barbati frumosi si nu intelegem in prima instanta care-i logica, cand in realitate primeaza sufletul, caracterul, personalitatea!

Oamenii inteligenti intotdeaua aleg cu sufletul, nu aleg o "carcasa frumoasa" si goala, ci un suflet bun, mare, cald, un caracter si personalitate frumoasa, respectuosi, loiali, sentimentali, orice poate oferi un om cu o frumusete interioara deosebita.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum am citit si celalat topic unde spui ca ai 20 de ani si 1.53m si-ti urasti inaltimea, fiindca esti micuta.

Marea ta problema este ca nu ai pic de incredere in tine si te subestimezi, de aceea plangi fara sens si te cramponezi de niste rahaturi, care oricum nu au importanta in viata.

O femeie desteapta poate sa domine chiar daca are 1.40m!
Tu de care esti?

| VoidEternal a răspuns:

O tipa cu adevarat urata poate avea multe alte calitati de care un barbat cu o farama de creier si care a evoluat cat de cat de la stadiul de neanderthalian ar putea fi atras.

Iar barbatii au in general mult mai putine pretentii decat femeile.

Aaaa, ca nu esti curtata si bagata in seama de tipii pe care ii consideri tu atragatori, asta deja e cu totul alta poveste.