| iubeschusky a întrebat:

Sunt prea mica pentru un job vara asta? peste 3 luni fac 16 ani.si eu as vrea sa muncesc vara asta pentru a imi ajuta familia cu un ban in plus si pentru mine.

Răspuns Câştigător
| Helenee24 a răspuns:

Depinde ce ai vrea sa faci, si ce oportunitati ti se ivesc.
Am observat pe propria mea piele ca e foarte greu sa gasesti un job de vara, chiar daca eu sunt ceva mai mare decat tine.
Oricum, poate tu ai mai mult noroc. Incearca la supermarketuri sau la sediile companiilor de telefonie mobila daca vrei sa imparti pliante sau poti vine inghetata, etc.
Succes! happy

1 răspuns:
| melania_2914 a răspuns:

Nuh esti pre mica si eu am lucrat prima data exact cu 2 zile inainte sa implines 14 ani am lucrat pe o terasa ca ospatar insa ai mare grija unde lucrii sa nu fii bataia de joc sau sa nu iti dea banii gandeste-te bine si apoi actioneazahappy