| zozosep a întrebat:

Sunt putin cam derutata. Vorbesc cu un baiat de vreo 2 saptamani(nu sunt cu el doar vorbesc cu el) imi place de el si stie asta si lui ii place de mine, dar este asa putin cam rece(prietenii lui imi spun ca el este foarte timid si de asta este asa)dar ma deranjeaza ca de multe ori eu trebuie sa il bag in seama el nu prea ma baga pe mine.Am vorbit cu el si l-am intrebat daca vrea sa stea cu mine si mi-a zis ca ar fi bine sa ne cunoastem mai bine ca sa fie ceva mai serios (adica nu vrea sa ne despartim dupa 2 saptamani) asa mi-a zis.Acum eu nu stiu ce sa fac am incercat sa nu il bag in seama sa il evit putin.Nu stiu cum sa tratez timiditatea asta a lui. Imi puteti sa un sfat?
Va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Off. cam greu cu baietii astia! Unii sunt fooaarte dificili. Parerea mea este sa faci cum zice el.sa va cunoasteti mai bine. dar vorbeste si tu cu el sa nu mai fie asa.macar daca e el timid fi tu mai dezghetata si intra un pic in el.pana la urma nici nu sti ce sa crezi cu timiditatea asta.si daca il eviti si il tratezi cu indiferenta tot degeaba.Ti'am spus fi tu mai dezghetata vorbeste cu el mai in gluma mai in serios si intreaba'l ce are de gand. daca nu te place?straight face sa stii si tu ce faci sa nu pui suflet degeaba. Oricum Bafta :*:*:*