| CatGirl a întrebat:

Sunt racita...foarte racita sad stiti voi, ma ustura nasul, ma doare capul putin si am o stare urata: parca nu suport pe ninemi, vreau sa fiu singura si ma simt ca si cum sunt moarta, fara viata. (iau medicamente, logic) Ce pot sa fac sa ma simt mai bine?

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fervexul este extraordinar in stari ca cele pe care le-ai descris tu. Contine paracetamol 500 mg., vitamina c 200 mg., efedrina care iti desfunda nasul.Pe langa asta, o baie de aburi de musetel cu 10 picaturi de Inhalant cred ca te-ar ajuta daca o faci zilnic.Bea ceai de Macese in care pui zeama de lamaie, mananca citrice si mai ales, odihneste-te cat simti nevoia pentru ca asa iti ajuti organismul sa se refaca mai repede.Multa sanatate!

| hamsterx a răspuns:

Toti am trecut prin asta :( daca e o simpla raceala iti va trece in maxim 3 zile
asa ca trebuie sa ai rabdare.pana atunci, ia`ti niste filme de preferat de comedie si uita`te singura la ele dk tot nu suporti pe nimeni :) te vor ajuta mult. www.cinemagia.ro inspira`te d aici
sa te faci bine repede, pwpii:*

| Aly07 a răspuns:

Off raceala asta!
stiu cum e tongue.
Pai iti faci un ceai, te asezi in pat la un film bun dupa care adormi, sau cel putin asa fac eu.
Succes happy.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Fa-ti un ceai cu miere si lamaie si bea-l cat de cald poti in timp ce stai cu picioarele in apa cu sare foarte calda, ia o pastila pentru raceala si pune-te in pat si stai invelita bine.Insanatosire grabnicawinking

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Pestru orice eventualitate consulta un medic.Nu cred ca iti va luat mult (maxim 40 de lei, cu toate ca nu cred ca, costa asa mult), Exact incearca ce a zis si gabitza05. Mai poti incerca si cu un prosopel umezit in apa fierbite si lasa l putin 5 secunde sa nu fie nici foarte fierbinte si pune l pe cap, sau pe burta; sau daca ai poti incerca cu o sticla de apa calda de aceea plata si o acoperi cu un prosop.Pentru nas poti incerca cu crema de galbenele sau de patlagina(de galbenele e mai buna)si foloseste mereu servetele nazale pentru ca hartia te irita.
Sper ca ti am fost de ajutor! Te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un dus cald dupa te imbraci bine si te invelesti cu 2 paturi groase si stai pana transpiri

| tanikka a răspuns:

Am avut si eu astfel de simtome in plus la asta nu aveam pofta de mincare, dar am luptat cu aceasta stare, impunindu-ma sa maninc putin cite putin si faceam tot mai multa primblare la aer curat. m-a ajutat mult

| aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Mi-e nu mi-a trecu raceala de 5 zile.