| anonim_4396 a întrebat:

Sunt sanse ca dupa mai mult timp in care un baiat place o fata si se comporta foarte frumos cu ea iar acea fata il refuza acel baiat sa nu o mai placa si sa treaca la alta fata? Vreau sa zic e posibil ca o data ce isi dau seama ca nu au sanse cu fata pe care o plac sa renunte si in timp sa nu o mai placa deloc in acel fel? Dau funda celui care ma ajuta cel mai mult! Va multumesc!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Initial cu toti avem un inters pentru ceea ce ne place, acel lucru se numeste dopamina cu cat dopamina e mai mare in creier cu atat acel baiat, fata va simti un interes mai mare pentru persoana care o place, dar daca doar dorinta sexuala ea trece cand acel baiat simte acel tip de atractie pentru alta fata sau o va mentine pana cand o va revedea pe fata aia, cum scopul biologic al omului e sexul subconstientul mai lasa o speranta pentru viitor, in concluzie depinde de cat mult tea placut si daca acum cat de mult i place de fata aia, daca e badboy atunci situatia e relativa

| Violleta2022 a răspuns:

Aici nu-i vorba de placut sau neplacut, odata ce fata l-a refuzat deja pe baiat, iar baiatului nu-i mai ramane decat sa-si caute alta fata!
Orice baiat are mandria lui si acolo unde a fost refuzat nu se mai intoarce.
Se poate intoarce cu un singur scop, sa-si bata joc de fata respectiva care l-a injosit prima oara, refuzandu-l, adica sa se razbune pe ea.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Faza e ca el s-a apropiat mult mai tare de ea dupa refuz. MULT mai tare. Si o tachineaza..ciufuleste gadila incearca sa o faca sa rada...

| OldSoul a răspuns:

Da.
Uite eu de exemplu, mie-mi plac mai multe fete, si normal ca daca ma refuza una trec la urmatoarea, ca deh, are balta peste.
Cat timp e vorba doar o simpla placere, cum te plac pe tine pot sa mai plac inca alte 20 de fete, iar daca tu ma refuzi e normal sa trec mai departe si sa nu ma mai intereseze de tine.
Dar in schimb daca e vorba de dragoste oarba da, inca e posibil sa te mai placa, dar nici asta nu dureaza foarte mult.

| Adina999 a răspuns:

Da, este posibil. Adica de ce si-ar pierde timpul cu o fata care mereu il refuza? Si pe cea care chiar il merita sa nu o bage nici in seama? Sigur exista o fata care sa il placa pe acel baiat si care chiar il merita.