Sunt un paiat de 19 ani care sa îndrăgostit nebunește de o fata de 15 ani ea era totul pentru mine o aveam doar pe ea familia am pierdut-o cand aveam aproape 15 ani am suferit mult am găsit aceasta fata nu ma mai gândeam la nimic doar la cat de mult o iubesc am facut tot posibilul ca sa o vad sa stau langa ea sa o fac fericita munceam zi si noapte doar sa o pot vedea 2 zile pe săptămână dar din pacate si ea ma părăsit imi zicea ca ea nu simte nimic pentru mine ca poate ie din cauza ca inca nu la uitat pe fostul de vreo doua săptămâni nu pot dormi noaptea nu mănânc nu nimic doar sa o am inapoi plang nopții intregi ai ma gândesc la ea ma gândesc ca poate acum sta cu acel băiat si se tin de mana, in brate si etc am găsit o soluție pentru a o avea înapoi dar nu stiu cum sa fac am încercat nu am reușit am vorbit cu ea i-am zis ca sunt la pământ dar nimic asa ca soluția mea este ca sa ajung in spital pentru cateva zile nu vreau sa imi fac mult rau doar cat sa ma tine câteva zile pe acolo si sa vad daca vine sa ma vada nu stiu ce sa mai fac asa ca va rog din tot sufletul ajutati-ma dati-mi idei cum pot ajunge la spital fara sa mor nu vreau sa mai stau sa sufar nu mai vreau sa stau fara ea înnebunesc o vreau înapoi nu va dati silinta sa ma faceți sa înțeleg ca nu are rost ajutati-ma sa ajung la spital fara ca sa imi fac rau daca nu găsesc un mod am sa ma sinucid fara sa mai stau pe gânduri va rog din suflet ajutati-ma cu ceia ce am cerut si Mulțumesc celor care ma înțeleg

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai baiete, tu ar trebui s aia mai mult creier decat o copila de 15 ani! Aia inca se joaca cu papusile, este inca micuta, habar nu are ce este dragostea si ce se poate intampla intre 2 indragostiti, practic nici nu simte asa ceva, pentru ca este inca prea mica!
Cauta-ti una de varsta ta si uita fetita asta!
Sfatul meu este sa nu-ti faci rau sa ajungi in spital pentru ca ea nu va stii, iar daca va afla nu are cum s ate viziteze, decat insotita d eparinti, dar cum tu nu-i esti ruda, prieten sau iubit, nu are de ce sa vina.
Fii cu capul pe umeri si judeca! Nu te stresa din cauza unui copil, ca nu pricepe, este mult prea mica pentru tine!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru nimportequi):

Nu-l joaca fetita aiai deloc, ca aia habar nu are ce-i dragostea, chiar i-a spus ca nu simte nimic pentru el... doar ca baiatul refuza sa creada ceea ce aude, preferand sa se minta singura.
Bineinteles, asta denota multa imaturitate si naivitate. ca nu poti forta pe cineva sa te iubeasca, cu atat mai mult cand fatuca aia ii spune ca nu simte nimic pentru el.
In cazul asta, ar trebui sa-si revina la nromal, este ditamai omul la 19 ani, sa-si caute una de varsta lui, daca vrea iubeala, pana nu se sesizeaza parintii fetitei aleia, si-l dau pe mana politiei. In caz de harasament sexual, poate face si puscarie chiar, ca ea este copil mic inca, iar el este major.

Răspuns utilizator avertizat
| NameInUse a răspuns:

Sunteti din acelasi oras?
Daca sunteti din acelasi oras, ar fi putut sa te viziteze, mai ales ca i-ai spus ca nu te simti deloc bine ca te-a lasat. Daca-i asa, nu e nevoie sa mergi la spital, e clar ca nu-i pasa. Deja ti-a aratat tot. Poate i se face dor si vine sa te vada, dar nu incurajez sa-ti faci sperante din astea. Incearca sa cunosti persoane noi. Nu uita: nimeni nu e de neinlocuit.
Sanatate!

| RaulAndrei2002 a răspuns:

Nu e ok, frate! Nu trebuie' sa mergi in spital! Crede-ma. Si eu iubesc o fata cu care am fost impreuna iar acum ea are pe altul. O iubesc mult si am si plans, dar asta e. Crede-ma ca intr-o zi ea isi va da seama de cat ai suferit tu, dar mai tarziu. Bucura-te de viata!

| IonelaFlorariu020 a răspuns:

Știu cum ii încearcă sa treci peste. întreab-o "ești sigura ca nu mai simți nimic pentru mine? Măcar fostul tău mai tine la tine? " "eu țin la tine enorm de mult, și nu vreau sa te pierd... dacă pățești ceva? " eu nu pot trai fără tine. " și chestii din astea. Tine-te de ea.

| MihaielaBiancaNumeOriginal a răspuns:

Stiu ca nu o sa poți prea curand dar... Daca o iubesti cu adevarat bucura-te de fericirea ei. Tu gandeste-te ca ai fost capabil sa iubeste cu toata fiinta ta. Am iubit si eu pe cineva si acest sfat chiar mi-a prins bine, dar pana nu am gasit persoana care imi împărtăseste aceeasi iubire nu am putut uita. Totul o sa fie bine!