| FriendsShow a întrebat:

Sunt zeci de intrebari gen: la ce se da bacul la profilul filologie? la ce se da bacul la profil econimic? nu am inteles nimic pentru ca sunt raspunsuri diferite.Deci la ce se da?

Răspuns Câştigător
| cooldreams a răspuns:

Asta pentru ca ai si probe la alegere! La filologie dai obligatoriu din romana si istorie, apoi una la alegere din geografie, logica, psihologie, economie, filosofie sau sociologie.
La cel economic dai din romana si matematica obligatoriu, apoi ai de ales intre logica, istorie, geografie sau economie.
Nu uita si de probele orale la romana si engleza si competentele la TIC.
Desigur, programa se schimba de la an la an, asa ca niciodata nu poti fii sigur de nimic la BAC.
Succes!