| Trixy65 a întrebat:

SUPER RAPID! Avem in clasa 5 fete foarte fitoase sunt mega obsedate de facebook (eu nu am cont), si daca se supara una, nici una dintre ele nu mai vorbeste cu tine. Azi una dintre fete a incercat sa o oblige pe colega mea de banca care e mai prostuta, sa o mute la banca ei pentru o ora. A inceput sa ii mute lucrurile fara nici un stres, in timp ce colega mea ii tot tipa in ureche ca sa ii lase lucrurile in pace. Am incercat sa tip la fata acea si i-am zis "Las-o in pace? Ce naiba ai?" si alta fata care este "sefa" grupului pentru ca ea e cea mai fitoasa mi-a zis pe ton urat "Daca colega ta vrea sa se mute las-o! E viata ei nu a ta!" si dupa aia cea care ii mutase lucrurile m-a desenat pe tabla cu coarne si mi-a zis ca stric vieti. Am uitat sa zic ca colega mea in NICI un caz nu voia sa se mute (aia doar mintea). Adica ele profita de telefonul colegei mele si il fura in pauza si spun ca l-au vandut si o fac sa planga. Care e proasta aicea? Mie imi este rusine cum am procedat. Daca ma zice la diriginta? Adica in afara de situatia asta si mai demult cand le-am facut fitoase pe alea eu nu fac probleme. Imi este frica sa nu ma zica la pro de mate pentru ca aia ma cearta si imi suna parintii. Cum pot sa imi fac curaj sa le zic parintilor? Adiva tata nu ma cearta daca le-am zis fitoase pentru ca ei stiu cum sunt ele ca le-am zis cum e treaba si ca m-au facut nesimtita. funda

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La o singura intrebare as dori sa-mi raspunzi; cati anisori aveti voi mai copilasi? Sunteti de-a dreptul infantili. laughing

| Trixy65 explică (pentru corbulalbrosu):

Scuze ca raspund acuma. 12 ani

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Trixy65):

Exact atati cati mi-am imaginat. big grin Sunteti o generatie extraordinara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocuri copilărești. comportă-te cu ele în același mod în care ele se comportă cu tine. și încearcă să vorbești cu un profesor despre asta.

| Trixy65 explică (pentru anonim_4396):

Eu incec sa fiu prietena cu totii dar nu pot cu ele sad... am vorbit cu mama si a inceput sa rada

Răspuns utilizator avertizat
| SomeRomanianGuy a răspuns:

Pfoaii....deseneaza-le si tu pe tabla pe toate 5, dar nu cu coarne smugsmug ci cu altfel de "coarne" big grin

| Casiana_Nady_1992 a răspuns:

Stiu si eu cum e! Am avut colege de genul asta.Tot ce poti face este sa le ignori si sa nu le bagi in seama.Ce sa faci nu toti suntem perfecti ai si tu defectele tale.Paote ca ele nu au fost educate cum trebuie sau au fost rasfatate..sau vor sa atraga atentia prin comportametul lor.Si sa te bucuri ca nu ai facebook happy e doar o prostie de retea.Eu am cont doar ca aduce multe probleme.Si daca nu vrei probleme sa nu.ti faci.Si nu mai sta pe langa ele daca iti aduc probleme.Fiindca daca vei face asta nu o sa te zica la nici un profesor.Acum nu prea am fitoase in clasa dar sunt destule peste totwinking.