| Ramonaaaa a întrebat:

Taicamiu ma streseaza ori de cate ori are ocazia ca sunt prea slaba, ca atunci cand o sa merg la liceu o sa vad ca toate fetele o sa arate mai bine ca mine si o sa ii dau dreptate, ca sunt nedezvoltata din punct de vedere fizic.
Ma simt bine in pielea mea.La 1.60 inaltime am 53 de kilograme.Nu consider ca sunt slaba si nici nu am probleme cu alimentatia.
Ce sa fac? M-am saturat de ideile din capul luistraight face.

Răspuns Câştigător
| Alexxys a răspuns:

Fiecare ne dezvoltam diferit!(Semnele multe de exclamare erau pentru tatal tau) O sa vezi ca dupa ce ajungi la liceu o sa incepi sa "prinzi contur" daca-mi e permis sa zic asa! De dezvotaltat, fetele se dezvolta pana la 18-19 ani, deci ai tot timpul din lume si sa te ingrasi si sa slabesti si sa ce mai vrei tu! Poate asa esti tu de fel...sa fii slaba si oricat ai manca nu te vei ingrasa! Multe femei pe lumea asta si vorbesc de cele care au trecut de etapa dezvoltarii au ramas "mai nedezvoltate" si ce?! crezi ca le-a impiedicat asta sa le fie cat mai bine sau sa-si gaseasca un parter/sot cat mai aratos? Deci spune-i tatalui tau sa mai revina cu discutia asta dupa ce treci de 18 ani! Iar pentru inaltimea ta mi se pare ca ai o greutate absolut normala! Sau nah acum daca o fii omu' pe principiul ca femeile grase's mai sanatoase (NOT) atunci nu prea ai ce sa-i mai faci...mentalitatile se schimba greu!

5 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

E foarte bine că te simți TU în pielea TA. (bine în pielea ta)
O dată ce te simți atât de bine, ce-ți spune tatăl tău n-ar trebui să-ți pese poate doar să le iei ca pe un sfat.

Ca sa scapi ce „cicăleala" aceasta, trebuie să-i spui la fel cum ne-ai spus nouă, lucrurile acestea.

| CoquineNoire a răspuns:

Stai draguta linistita, fiecare fata are ritmul ei unic de dezvoltare.
Pana la urma, daca te referi la baieti, care o fi sa te placa te place asa cum esti,nu'ti face griji.
Era mai bine daca erai o slaninoasa d'aia respingatoare? Alea oricum sunt batjocorite, desigur,daca si ele permit ca toti lache sa le atinga peste tot.
Nu'ti face griji, fii multumita de felul cum arati,mai tarziu nu vei regreta pentru ca o sa mananci cat vei dori fara sa te ingrasi,asta e metabolismul tau, esti o norocoasa, o fata slabuta e mult mai finuță decat o grasana.
Te'am pupat, papusa.

| CandyTetris a răspuns:

Am exact aceeasi inaltime si exact aceeasi greutate, si nu-mi vine sa cred ca cineva vrea sa te ingrasi.Eu sunt disperata sa dau macar 3 kg jos.Depinde de gusturi na, si cat cat de grele ti-s oasele(eu am oase de randunica), oricum parerea mea e ca esti perfecta asa cum esti.Intr-adevar pe vremea parintilor nostri fetele erau(trebuiau sa fie) ceva ma plinute, dar noi nu mai suntem pe vremea aia.Hope I helped.happy

| TinkerBell_3614 a răspuns:

Si eu am 1.64 si 48 kg,dar toti,mai ales prietenul imi spun ca arat foarte bine, si ca am o figura buna, nu te supara dar cred ca tatal tau e putin cam...stii tu...un parinte nu trebuie mereu sa-ti aduca aminte de neajunsurile tale,din contra trebuie sa te sustzine si mai ales ca nu estichiar deloc slaba,crede-ma,pur si simplu nu'i da mare atentzie, mai mari griji trebuie sa'si faca cele mai grase ca tine, sunt convinsa ca ai o figura frumoasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1, 66 si am 54 de kg si eu consider uneori ca ar trebui sa mai slabesc ei bine daca tu te simti bine in pielea ta nu iti fa griji.si nu-i adev ce spune tatal tau sunt multe fete si mai slabe si micute acum nimeni nu e perfect eu consider din cate ai spus tu ca e numai bine.asta e parerea tatalui tau dar al altora? eu cred ca altii nu ti-au spus ca esti prea slaba sa nu stiu cum.fiecare e diferit!winking