| adrialina a întrebat:

Tata meu o venit de la italia acum citeva zile si nu il suport deloc. striga la mine si nu imi place asta ce sa fac? vreun sfat?

6 răspunsuri:
| isa_9377 a răspuns:

Poate ar trebui sa fii tu putin mai indulgenta cu el, strainatatea schimba oamenii poate ca tatal tau are impresia ca nu mai esti fata pe care o cunpstea inainte. Acuma depinde de cum te comporti si tuh cu el daca tot ce faci este sa ii comentezi si sa ii spui buna tata si pa tata atunci e de inteles.
Un sfat bun care ti-l pot da este sa vorbesti cu el si sa vezi cam care ar fi motivele pentru care striga la tine poate faci un anumit lucru care il deranjeaza. sper ca ti-am fost de ajutor.

| cristi202 a răspuns:

Intreaba-l ce are cu tine, de ce striga asa. Spune-i ca de cind a venit se poarta asa. Si incearca sa il faci sa realizeze ca e ceva anormal in comportamentul lui. Asta daca poti...

| kaya a răspuns:

Daca tipa fara motiv si nu poti vorbi cu el sa il intrebi de ce rasteste la tine sau de ce se poarta asa, lasa-l in pace fii indiferenta, nu ai ce sa faci decat sa vorbesti cu el sau sa il lasi asa.sad Stiu ce fel e sad

Elianna
| Elianna a răspuns:

Gandeste-te ca tatal tau a venit dintr-o tara mai evoluata ca a noastra, si aici vede cat de ramasi in urma suntem.Si poate vrea sa sara etapele si sa faca din tine ceea ce a vazut el mai bun pe unde a umblat!

| Ella_6365 a răspuns:

La mine e exact invers, mama mea striga la mine din orice, dar oricum te inteleg perfect. Poate la tine merge cu vorba, incearca sa-i spui sa nu mai tipe, ca il intelegi si il asculti mai bine daca vorbeste calm. Daca nu merge, asteapta pana pleaca din nou in italia laughing

| licutza_1435 a răspuns:

Zii adevarul, dar fiind foarte calma. roga-l sa vb cu u cit mai calm, zii ca nu intelegi de ce tot tzipala tine. Una alta...ai sa vezi ca totul se va rezolva

poti sa vb si cu mama ta sa vb ea cu el