| anonim_4396 a întrebat:

Timiditatea. Un defect sau un atu?

16 răspunsuri:
| Iubesc Limonada a răspuns:

Timiditatea este clar un defecthappy

| SweetCandy a răspuns:

Defect atunci cand este exageranta, atuu nu, insa poate fi o calitate pentru ca esti gingas cand esti timidbig grin

| мαria a răspuns:

Pai unii cred ca este un atuu alti cred ca e un defectwinking

kratos
| kratos a răspuns:

In ziua de astazi este un defect...

| elamit a răspuns:

Da e un defect, pentru ca poti pierde multe sansele ce iti sunt oferite pe tot parcursul vieti, parerea mea.

| Victoria a răspuns:

Un defect. Daca nu ai tupeu in zilele noastre esti calcat in picioare.

| Cσσкiє a răspuns:

In ziua de azi, un defect, din pacate. Totusi, timiditatea nu este o trasatura de care sa te rusinezi.

| daniDeeDee a răspuns:

Defect 100%.

| Aiurita a răspuns:

Sincer o iau mai mult ca pe un defect decat ca pe un atu. De ce? Pentru ca fiind un om timid tinzi sa stai in spate si sa-i lasi pe altii sa se remarce in locul tau ceea ce nu e mereu bine. Eu de exemplu cu pers. pe care le cunosc de ceva vreme poate sunt chiar prea tupeista, dar cu cele care abia le cunosc sunt mai rezervata. La scoala nu imi place sa ma bag in seama cu profii chiar daca as putea fi o eleva de nota 10 yawn. Pur si simplu asa mi`e felul, incerc sa-l schimb... nu stiu daca reusesc laughing. Si un atu este ca daca esti mai timid scapi usor de orice pedeapsa laughing. Ceva in gen:
"Nu ar fi putut face asta, e prea timida!"
Deci mai mult mi se pare un defect! thinking

| Georgianna3723 a răspuns:

Timiditatea. Hmm. Mi se pare atat un defect, cat si un atu uneori! Este un defect, deoarece intotdeauna cei mai "tupeisti" vor avea de castigat, pentru ca isi permit orice si nu le pasa de consecinte(in general). Insa timididatea, pentru mine, este un de asemenea un atu deoarece aceasta reprezinta o educatie buna primita de la parinti, iar eu ma inteleg foarte bine cu oamenii timizi, le pot intra pe sub piele devil si stiu sa vorbesc cu ei(am avut si eu o perioada de timiditateblushing, dar care nu mi-a folosit la nimic big grin). In concluzie, este bine sa fi timid in anumite situatii! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de situatie

| eugen111222 a răspuns:

Defect! In lumea in care traim nu vei face fata daca nu ai tupeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr'o lume in care comunicarea este baza cu siguranta timiditatea este un mare defectwinking.

| gigiro a răspuns:

Un viciu nu poate fi, pentru ca viciile se refera la obisnuinte nenormale: de pozitie, de a consuma ceva in exces,(drog, fumat), etc. Poti sa spui defect. De cele mai multe ori este un defect, alte ori este o calitate. Sunt foarte multe persoane care prefera o fata timida uneia indraznete. De aceea prefera sa se casatoreasca cu o fecioara.in concluzie, e bine sa fii indrazneata ( sa nu-ti fure cainii mamaliga din mana), dar cu baietii e mai bine sa fiti timide.

| bIjuUu a răspuns:

In ziua de azi daca esti timid nu faci nimic deci o luam ca pe un defectwinking

| anss23 a răspuns:

As zice ca e si un defect si un atu.Depinde de situatie.Nu trebuie sa exagerezi cu timiditatea dar nu trebuie sa fii nici infumurat.tongue
Dar cred ca e mai bine sa fii timid decat sa fii ingamfat.big grinhappy