| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am facut rubeola si m.am gandit ca ar fi bine sa citesc ceva, dar nu am nici o idee. Ce imi recomandati? Imi plac in general romanele fantasty, cele pentru adolescenti sau cu mister. Ofer funda happy

3 răspunsuri:
| 10roxana10 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea(e amuzanta si personajul principal e apropiat varstei). Ciresarii(roman de aventura, are multe volume dar m-a tinut cu sufletul la gura la 12 ani). Ocolul pamantului in 80 de zile (de Jules Verne)-o carte destul de captivanta, Legendele Olimpului (daca nu le-ai citit pana acum fa-o caci nu ai ce pierde-din contra iti imbogatesti cultura generala). Si ar mai fi multe dar nu vreau sa te bombardez prea multtongue.Totusi nu ma pot abtine sa nu iti mai recomand una:Singur pe lume de Hector Malot.

FUNDA?

| 10roxana10 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea(e amuzanta si personajul principal e apropiat varstei). Ciresarii(roman de aventura, are multe volume dar m-a tinut cu sufletul la gura la 12 ani). Ocolul pamantului in 80 de zile (de Jules Verne)-o carte destul de captivanta, Legendele Olimpului (daca nu le-ai citit pana acum fa-o caci nu ai ce pierde-din contra iti imbogatesti cultura generala). Si ar mai fi multe dar nu vreau sa te bombardez prea multtongue.Totusi nu ma pot abtine sa nu iti mai recomand una:Singur pe lume de Hector Malot.