| valentinalina a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat ulei de ricin si vreau sa imi cumpar si fiole de vitamina A ca stiu ca e o masca alea si ou dar sticla de ulei este de 20 de g este cam mica se pune toata intr'o masca nici nu stiu cum sa va explic adica pun toata sticluta? si cum se prepara? funda!

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu se pune toată sticluța.
Se pun doar câteva picături, se amestecă cu un gălbenuș de ou, o fiolă de vitamina A, câteva picături de ulei de măsline (pentru creștere), câteva de zeamă de lămâie, se amestecă până devine un lichid omogen, și se aplică pe păr.
Se ține timp de 30-40 minute, se spală și se clătește normal.
Baftă!

| cristina_6005 a răspuns:

Nu se pune tot, doar cateva picaturi din fiecare, impreuna cu un ou batut. Masca se aplica pe par, se tine cateva ore, apoi se clateste. Masca trebuie aplicata o singura data pe saptamana. Succes!