| andreea_8803 a întrebat:

Top 1O lucruri ce trebuie stiute despre baietii :X, dau fundita pentru cel mai interesant raspuns! :X

6 răspunsuri:
| Alle_1389 a răspuns:

1. Ceea ce baietii nu vor spune niciodata; xx
. Of, lasa naibii meciul ala, hai sa ne uitam la "Totul despre sex".
. Hai sa facem curatenie impreuna azi. Am asa un chef!
Chiar m-am ratacit. Nu stiu unde suntem. Hai sa intreb pe cineva.
Uite, iubita, tine tu telecomanda.
Stii, mi-ar placea sa o mai vad pe femeia asta, insa are sanii chiar prea mari.
Iti tin eu poseta cat incerci tu bluza asta
. Ca tot sunt in picioare, pot sa iti aduc ceva?
Sexul nu e chiar atat de important, uneori vreau doar sa fiu tinut in brate.
In ultimul timp chiar nu mai vorbim pe cat mi-ar placea.
2.De ce nu lesina baietii in timpul concertelor? Pentru ca baietii vor se le arate fetelor cat de cool si de nonsalanti sunt ei. Ar prefera sa-si lipeasca talpile cu super-glue de podea decat sa lesine in fata unei fete.

De ce se bat baietii? Pentru ca vor demonstreze ca sunt in stare, cam sunt cool si pot avea grija de fata de langa el. Oricum cu cat cresc in varsta, cu atat renunta mai mult la violenta.

De ce le este atat de greu sa-si manifeste sentimentele? Vor sa para mai duri in afara, pentru a nu deveni vulnerabili. Nu le place sa –si recunoaca slabiciunile.

Cand plang baietii? Cand Steaua pierde in ultimul moment calificarea in finala. Sau cand fetele de care s-au indragostit ii resping.

Toti baietii detesta pozitia misionarului? In pat le place sa detina controlul si schimbarea. Poate sa li se para putin plictisitoare aceasta pozitie.

De ce sunt mai buni baietii la jocurile pe computer decat fetele? Cred ca suntem la fel de buni. Doar ca majoritatea jocurilor sunt facute pentru baieti- trebuie sa lupti cu monstrii, sa salvezi printesa. Fetelor le lipseste motivatia.

Baietii continua sa se masturbeze si cand au prietena? Da. Cam toti o fac.

De ce nu scriu baietii scrisori sau intr-un jurnal? Pentru ca ei nu se descurca asa de bine cu cuvintele. Cum e si in timpul unei conversatii- fata vorbeste intotdeauna mai mult.

| anka a răspuns:

Pe primul loc s-ar situa egoismul.
Bărbaţii sunt la origine mai emotivi decât femeile.
Bărbaţii sunt mai vulnerabili în faţa singurătăţii.
Mulţi bărbaţi tind să uite pe unde şi-au lăsat lucrurile.
Credinţa anumitor bărbaţi că munca lor este mai importantă.
Bărbaţii care susţin sus, tare şi frecvent că femeile sunt nişte şoferi deplorabili.
Criticile şi situaţiile stânjenitoare în public.
Barbatii sunt proiectaţi să întoarcă capul după alte femei.
Bărbaţii vor să se aşeze la casa lor, dar nu imediat.
Dacă vrei să manipulezi un bărbat, câteva lacrimi vărsate sunt mult mai eficiente decât o discuţie de două ore în care încerci să il convingi de ceva.
Barbatilor le place sa le faci complimente.
Le place sa se simta liberi.
Nu le place sa fie criticati in fata prietenilor.

| Cretaker a răspuns:

Primul si primul lucru care'l cred unele fete e ca ne tragem din porci, nu din maimute.

| fataroz a răspuns:

1. igiena sunt foarte dezordonati si miros a transpiratie
2. frumusetea nusi dau seama cand avem o frizura noua
3. sunt moi iauntru de aceea sunt cool ca sa nu se observe
4. au doar fotbal in cap tot timpul vorbesc despre fotbal
5. misteriosi daca au probleme trebuie sa ii obligam ca sa vorbeasca
6. computer-freacasa rad de noi daca nu stim ce inseamna ala hard
7. nau habar ce sa faca cu o revista tare
8. cititori lenesi evita cartile fara poze
9. vrum, vrum, sunt interesati de orice obiect cu motor
10. cu prietenii cand le sunt prietenii in apropiere ne evita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- baietii vor tine la fetele pe care le plac chiar daca nu sunt foarte dragute, fiindca spera ca pana la urma se vor schimba;
- cand ii zici "Nu!", el intelege "Mai incearca si maine."
- daca iti zice de zece ori pe zi ca te iubeste, inseamna ca asa e, dar nu se pune daca il fortezi tu sa-ti zica;
- daca iti povesteste despre problemele lui personale, vrea doar sa-l asculti, nu sa-i dai sfaturi!
- daca te necajeste un baiat, asta dovedeste ca ii place de tine; daca o fata necajeste un baiat, inseamna ca nu-l suporta;
- nu iti citeste gandurile; nu merge cu subtilitatile, trebuie sa fii directa cand ai ceva important de zis;
- nu-l intreba daca te-ai ingrasat fiindca o sa te minta; deja cand simti nevoia sa intrebi asta e semn ca trebuie sa dai jos cateva kg;
- ai puterea sa-l faci sa se schimbe in bine, daca te iubeste cu adevarat;
- baietilor nu le plac fetele superficiale si prost crescute, care folosesc limbaj vulgar;
- cand se uita insistent la tine inseamna ca te admira, DAR pot sa te si critice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În leg.cu postarea mea - în primul rând mi s-a părut un topic degajat, aşa că m-am gândit să răspund într-un mod mai „light". Ce poate fi mai amuzant decât să vorbeşti despre stereotipii? Evident că nu suntem atât de superficiali încât să luăm chestiile astea mot-à-mot şi să considerăm că toată lumea e la fel. Lol. Mulţumesc pentru stupizii acordaţi.