| Anonimatrista56 a întrebat:

Toti baietii isi bat joc de mine.
"Prietenii" mei pe la spate mereu ma au subiect de discutie. In special un baiat pe care l-am placut acum vreo 3 luni. Mereu, dar efectiv mereu cand nu sunt eu afara incepe sa vorbeasca despre mine ca sunt grasa, ca am fundul plat si tot felul de defecte fizice. Eu totusi consider ca nu sunt atat de grasa precum zice el (am 159cm si 55 kg)...
Ma simt naspa cand vad ca in fiecare zi unul si altul imi povestesc despre ce vorbe s-au mai scos despre mine.
Cum sa fac sa ma debarasez cumva de anumite persoane din grupul ala? Ce sa fac sa nu-si mai bata baietii joc de mine?

Răspuns Apreciat de Editori
| Vichy99 a răspuns:

Nu ești așa grasă, nu mai lua in seama toate răutățile, capul sus nu pune nimic la suflet ca daca nu au motiv de bârfit tot o sa zică ceva ca sa te supere...si sper ca nu tii la băiatul acela pentru ca nu merita..Aranjeaza- te, imbracate frumos, daca vrei sa slăbești fa puțin sport si tine dieta...nu o faci pentru alții, o faci pentru tine!

3 răspunsuri:
| comyne a răspuns:

Pur si simplu, ignora-i! Uni baieti sunt si asa vor fi mereu.
Ce daca spun ca esti grasa?! Este corpul tau si daca tu te simti bine in el asta e tot ce conteaza.
Oamenii mereu vor spune zvonuri si te vor barfi pe la spate. Chiar si cei mai bun prieteni vor face asta asa ca nu te lasa afectata prea mult.
Poate in cativa ani nici nu iti vei mai aduce aminte numele lor! :)

https://www.youtube.com/watch?v=DlsD_cifOsk
Ti-am lasat un cantec pe care eu il recomand in situatiile cand una din persoanele alea superficale te face sa suferi :)

Sper sa nu te mai deranjeze!

| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu ar trebui sa mai asculti la prostiile lor, ca sa nu te mai stresezi.
Dar sincer, ai putea pune mana serios sa tii dieta si sa faci sport, vara asta, ca sa scapi de 5-6 kg, ca la toamna sa arati foarte bine sis a fii invidiata de cat de bine arati.
Eu una, m-as ambitiona sa arata beton, ca sa-i surpind pe toti care m-au barfit.
Pentru inaltimea de 1.59m ar trebui sa ai maxim 49kg
(fara sa te superi, dar 6kg in plus, la cat de micuta esti tu, inseamna ca esti grasuta).

| Andreeush a răspuns:

Ignoră-i, nu ai ce să faci.
Nu le mai da importanță și până la urmă o să se plictisească să mai râdă de tine.