| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

TPU am nevoie de ajustooor! Deci mama a plecat in irlanda iar tata cheltuie banii aiurea.Va dati seama ca mama e suparata. Avem 5000 de lei datorie la asociatie.In seara asta a sunat bunica si ii zice lui tata[va scriu convorbirea]
-Tu sa iti vezi de casa ta[tata]
-Si tu de a ta! Du'te la munca handicapatule[bunica(pst:bunica zice la toti handicapat nu zice din rautate)]
-Fu*** mortii m**** daca te prind iti tai gatul!@[Tata]
E bat iar mie nu imi plac oamenii beti. Vreau sa plec de acasa, la matusa mea, dar nu stiu cum sa fac...Am un caine si de asta.Nu il las acasa pentru ca tata il arunca afara[cainele are 3 luni]. Nu imi spuneti sa ii tin predica pentru ca o sa ma bata.Deci cum sa fac sa ma duc la matusa? Va rog frumos sa ma ajutati! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa cum vad ca scrii cred ca esti destul de matura sa intelegi anumite lucruri. Stii foarte bine ca ai niste drepturi pe care un tata betiv nu are dreptul sa le incalce. Asemenea oameni idioti nu merita respect. Si eu am fost in situatia ta dar fiind baiat m-am "emancipat" mai repede. Am pus piciorul in prag si i-am spus ca daca incearca sa ma mai loveasca iese urat si s-a sfarsit! Acum ai legea de partea ta. Suna la 116111. Este telefonul copilului (cred ca este in romtelecom) si se va gasi cineva autorizat si pregatit sa te ajute. Incearca! Imi pare rau de tine si daca as putea te-as ajuta cu atat mai mult cu cat mi-am dorit mereu sa fi avut un copil, o fata.