| Andreishmek a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor stiti mergeam pe strada cu tigara na mana aprina cu niste prieteni si m-a vazut o colega de serviciu de la mama ce explicatie sa-i dau mamei.

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai,ar trebui sa stii ca nu e bine sa fumezi, si ca si mama la vz pe fiul celor mai buni prieteni ca fumeaza. dar nu le-a zis parintilor lui, pentru ca ar fi distrusi. daca colega mamei tale se baga in familia voastra inseamna ca e o codasa.
ce sa faci :
1. ii zici mamei tale ca un nene a intrat intr-un magazin si nu avea voie cu tigara si te-a rugat sa o tii pana iese, si ai stat o gramada si a zis sa pastrezi tigara si u ai vrut sa astepti sa se stinga cand mergeai pe strada si daca tea vazut ca o bagai in gura, zici ca te prosteai si ca nu ti-a placut deloc.
2. spune-i mamei tale ca nu fumai si ca nu ai vz pe colega ei pe strada. ca sa para mai realist, spune-i sa ii intrebe si pe prietenii tai si roaga-i s minta. si spune si u, ca ai vz o data in parca ca vb sg( colega mamei tale).
3. spune ca la scoala discutati despre cat de periculoase sunt tigarile si ca voi faceati un fel de proiect sa vedeti cum reactioneaza oamenii la fumul tigariilor.
succes mult si sper ca te-am ajutat. daca da, da-mi FUNDA. :-d

4 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

1. Ii tineai unui prieten tigarea ca el se cauta in buzunare dupa banilaughing
2. Ca voiai sa le arati cum iti sta cu tigarea
3. O tineai de forma pentru o pozasmug
Ei, ce zici?!

| Raainbow a răspuns:

Wooooow mda trebuie sa fii mai atent! stai linistit pina ce mama ta nu va spune nimic! dar daca va spune tu poti sai raspunzi ca vreai sa fii liber happysi inca o replica-spune-i ca te vei starui sa nu o superi si sa nu mai faci asta! sau vei spune ca prietenul ti-a dat so tii in mina big grin

| BlackPearl_7260 a răspuns:

Pai poti sa-i spui ca te-a obligat cineva sa fumezi.tongue

| Roxy a răspuns:

1.Daca e proasta respectiva si te paraste spune-i ca nu ai fost tu.si tine-o pe a ta pana ce te crede.si daca nu renunta vb cu prieteni dinainte si sunai de fata cu maicata sa vb cu eilaughing)
2.Ca o pus unu pariu cu tine ca nu crede ca tragi din tigara si tu l-ai castigatlaughing)
3.Doar asa de distractiebig grin