| anonim_4396 a întrebat:

TPU am nevoie de mare ajutor! sad
De cand m-am tuns, imi cade parul foarte mult. Eu inainte sa ma tund aveam parul foarte, foarte des.acum, pot spune ca mai am "o mana de par"crying Ce as putea face?

FUNDA!

5 răspunsuri:
| xDeeDee8D a răspuns:

Poti incerca sa cauti niste balsamuri sau samponuri speciale pentru stilul tau de par...

| xDeeDee8D a răspuns:

Poti incerca sa cauti niste balsamuri speciale sau samponuri(exista) pentru caderea parului(incearca sa cauti)...

| ioniiiiiM a răspuns:

Pai uleiul de ricin il gasesti la farmacie cu max 3 lei. eu mi l-am cumparat ieri este super bun iti face parul mai des... si mai tralucitor. GooD luck!

| Ecaterina_9469 a răspuns:

Te poti tunde foarte scurt(sa iti mai ramana 3-4 cm.)Eu asa am facut si a mers; si m-am spalat si cu un sampon,"Revalid"... poate te ajutahappy

| Doina234 a răspuns:

Exista multiple cauze care pot determina caderea accentuata a parului. In timpul iernii, din cauza scaderii aportului de vitamine si aminoacizi, se poate produce o cadere mai pronuntata a parului. De aceea este recomandat sa folosesti lotiuni tonice pentru par si sampoane pentru stimularea cresterii parului. Sau incearca gamele de vitamine si minerale speciale pentru par si unghii, pe care le gasesti in farmacii (e nevoie de putina rabdare, efectele apar la doua-trei luni de la inceperea tratamentului). Deloc de neglijat este dieta bogata in acizii grasi omega 3 ii gasesti in migdale, seminte, alune de padure, ulei de masline si peste gras si, bineinteles, in vitamine si minerale. Daca obisnuiesti sa- ti usuci parul cu foehul, incearca sa raresti acest obicei pe timp de iarna, pentru ca aerul cald si uscat mareste sensibilitatea podoabei capilare la frigul de afara.