| PlasticMoon a întrebat:

TPU, ca sa fii actor trebuie neaparat sa ai voce? thinking

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Noo. Astea 2 nu prea au legătură. Dar trebuie să vorbesti clar, sau cum îţi cere scenariul (că se poate ca scenariul să-ţi ceară să fii bâlbâită). Dacă o să devii actor o să fii nevoită să faci câteva lecţii de canto care te vor ajuta în carieră. Pentru un Muzicăl ai avea nevoie de voce, dar cu câteva ore de canto, repet, se rezolvă. Succes! Sper să te vad la TV.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Normal ca nu. Ce e lagat de voce e sa stii sa citesti si sa pronunti literele clar, cu dictie si intonatie. Daca ai si voce si te apuci de cantat e partea a 2a, asta fac majoritatea actorilor care sunt paraleli cu muzica de fapt. Daca esti intr-un muzical e obligatoriu sa ai voce si putina actorie( in ziua de azi sunt mii de antitalente), dar pentru teatru sau film nu e nevoie.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Normal ca nu poti cum sa nu ai voce ala cum poate vorbi atunci?