| GigglesToDay a întrebat:

TPU care e diferenta intre un model si unde fotomodel?

Răspuns Câştigător
| Me_2404 a răspuns:

Este simplu! Modelul este acela care apare pe podiu si din astea si fotomodelul este acela care pozeaza pentru reviste si nu apare pe podium

4 răspunsuri:
| Catherine a răspuns:

Modelele sau manechinele sunt persoanele care au nevoie de un corp suplu, de obicei inaltimi de peste 170 la fete si 180 la baieti si marimi de genul 90-60-90 in cazul fetelor sau corpuri cat mai definite ( sa se vada foarte bine muschii, nu neaparat sa fie in cantitate mare) la baieti. Fotomodelele sunt persoanele care au un aspect fizic placut (poti fi mai grasute, mai slabute, mai inalte, mai scunde) si pozeaza pentru diferite prezentari (haine, produse, si tot ce tine de publicitate)

| JollyLulu a răspuns:

Modelele sunt chemate la prezentari de moda si apar la tv, iar fotomodelele sunt vazute doar in fotografii.ele nu participa la prezentari de moda.Sunt imbracate, fotografiate si atat...Iar modelele prezinta pe podiumuri apar la tv, etc.
Fundita?:X

| VicTeodor a răspuns:

Modelul prezinta pe podium colectiile de haine, iar fotomodelul doar pozeaza.winking

| comediant a răspuns:

Fotomodel-persoana care pozeaza ca model fotografic
model- este o ocupaţie care constă prin prezentarea propriului corp în scopuri de reclamă sau diferite licitaţiihappy, sper ca observi diferentahappy