| anonim_4396 a întrebat:

TPU deci problema mea ar fi urmatoarea.
Eu am fost cu un tip vreun an de zile dupa care ne-am despartit chestia e ca eu inca tin la el il iubesc foarte mult, iar ieri doar ce am aflat ca "prietena mea cea mai buna " e cu el. Ea nu mi-a spus nimic, dar nici nu ar avea de gand, pentru ca de la inceput cand eram cu el vroia sa ne desparta. Intrebarea mea este : 1.Cum as putea sa aflu sigur daca e adevarat pentru ca daca as intreba`o pe ea mi-ar spune ca nu si daca l`as intreba pe el ar crede ca sunt geloasa? si 2. cum as putea sa il recuceresc adica nu stiu sa ii despart si sa-l fac sa se intoarca la mine? funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Pai daca este adevarat inevitabil o sa ii vezi impreuna doar nu se vad noaptea pe ascuns nu? Si de ce intentionezi ca recuceresti un tip care s-a combinat cu cea mai buna prietena a ta, evident ca nu e nimic de capul lui daca a facut asta! si ea daca intr-adevar iti era prietena nu statea cu ex-ul tau din respect pentru prietenia voastra asa ca lasa-i in pace se potrivesc de minune. Tu ar trebui sa iti gasesti un baiat care sa te iubeasca nu sa suferi dupa un ametit care nu te merita. Bafta!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa cum se pare, aceste evenimente te-au cam lovit in moalele capului. Nu-i nicio rusine sa-ti recunosti esecul si altadata deschide mai bine ochii. Prietenii vostri comuni ti-ar putea confirma legatura celor doi. Cat priveste recucerirea, las-o balta si intelege ca ea este acum numarul unu in fata lui si, cel putin momentan, nu mai ai ce face. Daca totusi tii neaparat si doresti sa risti, incearca sa-i oferi mai mult decat ii ofera ea. Si aici functioneaza principiul "cerere si oferta".

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

1. e simplu ..vezi daca poti sa ii prinzi impreuna ...ca doar se intalnesc si ei..si 2.de ce ai vrea un tip cu care ai fost si de care te-ai despartit?