| SamuelTudosa a întrebat:

TPU...Exista vreun liceu prin Iasi..de Engleza intensiv..sau Filologie..cu media de admitere de cel muult 7.40?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, dar te poți duce la Vasile Alecsandri se intră la profilul de filologie. La filologie faci multă engleză.

| Sadop a răspuns:

Aici este broșura de admitere la liceu :
http://cngi.is.edu.ro/......_site.pdf. Dacă ești în clasa a 8-a, ar fi trebuit să o primești, în ea găsești tot ce te interesează.
Profil engleză intensiv nu exstă, există mate-info intensiv engleză sau filologie intensiv engleză. Faci cam 4-5 ore de engleză. Cu media ta nu prea există astfel de opțiuni, iar la Alecsandri media e 9, deci nu ai nicio șansă.