| Aniela2777 a întrebat:

TPU help! Am avut probleme cu pc`u, discul C a fost full, iar cineva mi-a spus sa sterg din folderul "temp" din C:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1. Problema e ca atunci cand sterg folderele ce sunt acolo apar altele, din ce cauza? Cum pot sa opresc asta?

Răspuns Câştigător
| Olyxyz a răspuns:

Nu ai cum sa opresti asta, in temp se stocheaza informatii despre site-uri si alte programe care le folosesti tu, sunt fisiere temporare care din nefericire trebuie sa le stergi manual periodic, iti recomand sau cauti pe net programul ccleaner, bifezi casutele acolo si dai clean, iti curata toate prostiile nefolositoare din windows care ocupa mult spatiu.

1 răspuns:
| Alex11221122 a răspuns:

Pai asta este, ce crezi ca daca instalezi un program pe c si dupa nu mai consuma nimic, nu este asa!

Pai de exemplu deschid Winamp, winamp asta nu este doar interfata aia cu care asculti tu muzica, winamp sau ori care program, la pornire el face mai multe fisiere cu formate suspecte care sunt facute de program. de ce? nu stiu, dar ca sa rezolvi problema trebuie sa dai click dreapta pe partitia C si dupa trebuie sa dai pe propiertize sau ce scrie si o sa apara o fereastra si dai pe disk clenaup si astepti acolo sa se incarce, acolo o sa fie o lista, undeva pe lista o sa scrie Temporary Files si trebuie bifat, dupa o sa fie un buton cam asa : http://i47.tinypic.com/m75nhs.jpg

si o sa se stearga! Iti recomand sa faci asta in fiecare saptamana!