| giulia_8691 a întrebat:

TPU.nu stiu ce sa mai cred.am o prt ft buna cicaoh go on. dar nu cred ca e asa.la scl vine cu una pe care tot o barfeste la mine.si acum se inteleg ft bine.vine la mine in clasa sta putin si zice ca pleaca ca ma suna ea.si s`a dus in clasa la ea cu aia.m-a sunat a doua zi seara. cand sigur se plictiseasad si-a amintit de mine,. eu ma`m suparat pe ea.credeti ca am facut bine.nu mai vreau sa vb cu ea.pentru ca totdeauna asa face. si ia`, spus si cand i spun zice ca ea face ce vrea. dar cand e greu at vine la mine.de 3-4 ori a facut asa.eu sa o scot din incurcaturi. dau fundasad

Răspuns Câştigător
| Aurorah a răspuns:

Buna Crisuuuu
Incearca sa fii prietena cu toata lumea si in relatiile tale cu cei cunoscuti lasa barfa la o parte! Daca prietena ta se intelege bine cu ceea pe care o barfeste din start rezulta ca nu este o prietena cu adevarat nici fata de tine nici fata de anumita fata daca este in stare de a barfi pe anumita fata in prezenta ta este clar ca si in prezenta ei te barfeste pe tine daca vrei o prietenia adevarata lasa BARFA la o parte deoarece BARFA poate sa ajunga sa fie un viciu problema tuturor feteleor BARFESC! daca vrei sa fii honest si o persoana cum se cade nu te baga in bafre si scapa de astfel de anturaje iar daca prietenele tale au obiceiul de a barfi cerele frumos sa nu o mai faca in prezenta ta este simplu. sa ne intoarcem la adevaratul subiect da este foarte normal sa te superi pe ea daca vrei ii spui totul in fata (ceea ce ar insemna sa te lese la o parte de sa te barfeasca mult) sau pur si simplu o ignori si treci mai departe deci ii clar nu ii o buna prietena! Sper ca te-am ajutat.happy
Bafta! Funda?:-p

1 răspuns:
| DdDiX a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel...
nu o mai baga in seama o vreme, las-o in pace
isi va da seama singura ca te-ai suparat pe ea