| Park1Suin a întrebat:

TPU,prietena mea s-a indragostit lulea de un baiat de la mine din clasa.De fiecare data se uita la el si roseste. Apoi imi spune mie si inca unei prietene despre visurile ei cu el."Se facea ca ma cere in casatorie" zicea ea.Se intimpla in fiecare zi.Eu si prietena mea cea mai buna ne-am saturat atata ca ea sa ne spuna ca il iubeste.Problema e ca ea e o grasa.Noi stim ca Stas nu o place.
Azi a venit la scoala in fusta.Cand am intrebat-o daca nu ii este frig, ea mi-a spustonguee mine cuvintele lui Stas ma incalzesc.
Intrebarea e, ce sa fac ca sa scap de prietena indragostita pana peste cap de un baiat care nici nu o place. Oare merita atata bataie de cap pentru un baiat care nu o place?

Răspuns Câştigător
| Jeremy1 a răspuns:

Cand esti indragostit, parca persoana de care-ti place este epicentrul planetei. Este un sentiment ciudat privit "din afara cutiei", insa un adevar direct doare doar pentru o perioada si o sa-si revina, cat timp o minciuna ar macina-o incetul cu incetul si trezirea la realitate e si mai dureroasa.
Poti vorbi serios cu baiatul de care-i place si sa-l intrebi daca prietena ta are vreo sansa, daca nu, incearca sa i-o spui delicat, pana la urma o sa-i faca mai mult bine.

Bafta happy

1 răspuns:
| Adisiatat a răspuns:

Trebuie sa treaca timp. mult timp...
sau sa ii spuna el ca sa nu spere nimic ca nu o sa se intample