| Loola_9927 a întrebat:

TPU problema.`! In ultima vreme` am inceput sa-mi pierd controlul in sensu' vederii`. Ochii mei o iau razna. Defocalizari de privire, mai exact. Pupila mea este ~foarte~ dilatata ` [mare]. Nu stiu inca daca exista o problema clara sau e ceva trecator, sau daca exista posibilitatea de a purta >ochelari.:" Asa ca, cei 'ochelaristi'. spune`ti`mi va rog ce fel de ochelari sunt la moda, poate ma ajutati si cu ceva imagini` etc.`! Fundita` pentru raspunsu' cel mai cel`! >:

8 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Te-ai drogat? o.O (glumeamlaughing )...pai te-ai gandit ca poate ai stat prea mult la calculator.tv si nu prea ti-ai odihnit ochii (in afara de scoala si acolo ii obosesti cand citesti scrii bla bla). daca nu e de la pc scoala inseamna ca ai probleme de vedere si n-ar fi rau sa te duci la un doctor oftalmolog happy (eu port ochelari si asta ar fi parerea mea daca te ajuta) Sper sa-ti revii:*

| Loola_9927 explică (pentru Buuff):

Nu, nu m`am drogatt`. laughing Si nu`s genu' sa stau 24 din 24 la calculator. mai bine imi traiescc viata`.love struck nu? adica mai tot timpu' sunt pe`afara. Si deci nu, nu e de la calculator sau scoala. [ la scoala nu am de citit, scris, etc. mai mult decat de obicei ]. Nu mi s`a mai intamplat o vreme de atunci, cam o saptamana. Acum cateva zile iar mi s`a defocalizat privirea... sad deciiii.`. nu stiu ce poate fii. thinking

| Loola_9927 explică (pentru Buuff):

Nu, nu m-am drogat.laughing`! Vroiam sa spun ca in ultima vreme nu au mai aparut figuri de genu'. thinking vad normal. mi se intampla cam o data pe luna sa mi se defocalizeze privirea, dar in rest e super-ok.blushing`! si de asta nu m-am dus nici la oftarmolog.whistling

| maDd3xt3r a răspuns:

Pana la ochelari, trebuie neaparat sa consulti un oftalmolog! Si explica te rog acele "defocalizari de privire"...vezi dublu, sau cum?!

| Loola_9927 explică (pentru maDd3xt3r):

Nu, nu asa se manifesta. Ci mi se incetoseaza privirea pentru o secunda. Nu am avut in viata mea probleme cu vederea, deci nu stiu ce sa fac. Oftarmolog, da. m`am gandit si eu la varianta asta, sa stii`. laughing dar. nu m`a dus mama. oh go on