| Ionut659 a întrebat:

TPU, toți băieții din clasă mea în general se comportă ca niște primate și asta mă face să mă gândesc că eu sunt singurul din clasă care nu a încercat să facă ceva rău. Dirigintele m-a dat drept exemplu la purtare. Eu mă înțeleg doar cu un singur băiat care este mai mare decât mine cu 2 ani. El este la fel ca mine la comportament și pe amândoi ne deranjează ceilalți colegi. Mai sunt oameni pe aici care înțeleg ce spun? Eu nu sunt de nota 10 fix dar nu mă cobor mai jos de un 8 după rezultatele mele la învățătură.
Aveți și voi astfel de colegi?
(Vă rog să mă luați în serios).
(Scuze pentru greșelile gramaticale dar mă apucă seara pe la 11 să scriu întrebări pe TPU).
Apropo mai am o ghicitoare care vă poate antrena puțin mintea.
-Un aligator a luat copilul unei femei. Femeia după ce a văzut că băiatul dispăruse s-a dus direct la aligator. Aligatorul a spus că acesta îi va da fiul dacă va ghici la ce se gândește în privire cu fiul femeii.(să îl mănânce sau să îl dea înapoi).

Variantele sunt:

A) Totul este un vortex care se repetă din nou și din nou. Copilul va fi dat și la mama dacă va spune că îl va mânca dar dacă îl dă atunci totul se repetă într-o buclă fără sfârșit.

B) Nu știu;

C)Femeia va lua copilul;

D)Alegătorul va mânca copilul.

Nu citi mai joc căci vei afla răspunsul. (Am scris așa pentru a nu citi din prima)
Vă rog fiți sinceri.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă toți colegii tăi sunt niște idioți asta e problema lor.
Tu trebuie să te gândești la tine, la familia ta. Ce fac ceilalți cu viața lor nu trebuie să te preocupe pe tine.

| Ionut659 explică (pentru Andreeush):

Știu la ce te referi dar ei că ultimi prosti se bagă în viața mea și a altora. Eu nu vreau asta ci doar să fim colegi la școală. Ei sunt animale care îți strică reputația în toată viața ta chiar și online. Eu i-am blocat pe toți. Toți colegii mei sunt niște idioți care se încălzesc dacă ei o notă pe care o meriți. Nu se vor bucura nici macar o dată de binele tău. De acea am rupt toate legăturile cu ei.

| Alverto a răspuns:

Frate te înțeleg perfect, doar că ce legătură are ghicitoarea cu ce ai spus mai sus? Și app ce vrei sa afli? Că mai sus doar ai spus despre tine și colegii tăi, nu si întrebarea.

| Ionut659 explică (pentru Alverto):

Cu ghicitoare am pus-o așa să fie ceva mai diferit. Iar eu am vrut să transmit un mesaj și poate să îmi dați niște sfaturi sau măcar să știu că nu sunt singurul care nu mai suportă viață din cauza acestora. Ei sunt geloși, nesimțiți, uni chiar viitori pușcăriași (au băgat un copil de clasa a5 a cu capul în toaletă!) și tot așa. Ei mă urăsc iar eu îi urăsc. Ei se dau bine pe lângă mine doar când mă văd profesorii că sunt dat exemplu și după parcă mă bat cu vorbe și insulte. De acea urăsc învățământul în România.

Sper să ai o zi/noapte plăcută.