| TeooSmilee a întrebat:

TPU va rog ajutati-ma, azi am chiulit de la religie si chiar cand se striga catalogul a intrat doamna directoare in clasa si a intrebat de ce sunt asa putini copii in clasa si toata clasa s-a apucat sa zica ca am plecat de la ora( directoarea e cam rea) si unii copii imi zic ca a zis ca daca se mai repeta odata ne scade un punct la purtare si unii au zis ca trebuie sa venim cu parintii la socala. De asta imi e firca sa nu afle parintii. Puteti sa imi spuneti si mie cum pot sa scap? va rog mult numai pot plang de cand am ajuns acasa va rog mult :O3

Răspuns Câştigător
| Mătttaa a răspuns:

Pai cum, ai plecat doar tu si directoarea a zis ca sunt putini in clasa? raised eyebrows
In primul rand trebuie sa afli ce a zis cu adevarat directoarea, intreaba pe cineva in care ai incredere din clasa nu tot felul de ratati care vor doar sa te sperie si sa te bage in probleme. Oricat de rea ar fi directoarea, nu poate sa-ti scada nota la purtare sau sa iti cheme parintii la scoala pentru o absenta... acum depinde si de tine, daca mai ai altele.
Mai bine te calmezi, si uiti, te prefaci ca nimic nu s`a intamplat nimic si cel mai probabil toata lumea va uita. In caz ca iti cheama parintii sau ceva poti folosi scuza lui Kittylicioasa sau le spui ce ti s`a facut rau in pauza si ai ramas putin la baie, iar cand ai intrat deja iti pusese absenta... oricum cu minciuna n`o s`o prea scoti la capat, dar asta e, o absenta nu te va omori.
Hai baftapuppy dog eyes

3 răspunsuri:
| xqevilkissworldx3 a răspuns:

Spunele parintilor ca ti-a fost rau si a trebuit sa pleci. sau ca o prietena de a ta( daca ai o prietena buna din clasa, te poate ajuta ea) i-a fost rau si a trebuit sa o duci acasa. happy funda?happy.si chestia cu parintii la scoala, spune-le ca unii copii au chiulit si ca unii spun ca si tu!

| PeterAndrei21 a răspuns:

Da, eu faceam asta ca un profesionist in cei 4 ani de liceu ai mei nu au stiut si nu au aflat ca am avut media scazuta la purtare de 3 ori, era sa fiu exmatriculat de 5 ori. Infine, nu mai fugi de la ore fiindca o sa ti` se adune absente, iar daca zici ca directoare e rea, e cam nasol frate!
Asa ca fii cuminte! Ai grija de scoala, in fond e viitorul tau in joc. Si crede-ma ca nu ai vrea sa ii infurii pe parintii tai cand o sa mearga la scoala si o sa vada ca ai fugit.
Prima greseala se iarta happy

| TeooSmilee explică:

Mersi frumos de rasp i-am zis mamei si nu mi-a facut nimic, doar mi-a zis sa numai fac si la scoala nu s-a intamplat nimic... directoarea a uitat happy