| mirunnna a întrebat:

TPU va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac am o viata buna de nimic am foarte multe probleme si nu am cu cine vb practic viata mea este distrusa la 13 ani am avut un iubit si l-am iubit fm iar el si-o batut joc de mine fupa ce m-am culcat cu el m-a lasat am intrst intro depresie toti ma considerau o curva iar eu am vrut sa-mi iau viata dar o aparut o persoana in viata mea si m-a salvat numai k nu stia de trecutul meu parintii nu erau de acord de relatia mea cu el si aproape 2 ani am fost impreuna si ai mei nu stiau ne-am iubit fm numai k el avea drja21 de ani si ne-am despartit pentru ca l-am mintit de mai multe ori. Acum cand am crezut k o sa pot sami refac viata m-am mutat si am intalnit un baiat care ma iubeste fm di eu pe el numai k nu i-am spus de trecutul meu si o aflat si acuma ma considera cea mai mare curva iar eu tot cemi doresc acuma e sa mor ne-am despartit din vina mea eu il iubesc ca o disperata iar el ma considera o curva nu ma mai duport nu mai suport viata asta parintii nu ma inteleg mimeni nu intelege prin ce trec si tot ce vreau e sa mor va rog dati-mi ceva sfaturi ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| anonimlove123 a răspuns:

Doamne...fetitoo ai 13 ani eu nu va inteleg...si eu am facut din astea de fapt nus..au fost baietii care aproape m-au convins pentru ca eram un copil si punem botuu si totusi n-am facutoo daca la 13 ani,, viata ta e distrusa,, esti un copil imatur care da si-a distrusoo singura prin ce a facut

| mirunnna explică (pentru anonimlove123):

Stiu asta am facut-o pentru ca nu am avut vine sa-mi dea un sfat si am crezut k acel baiat chiar ma iubeste eram singura atuncea parintii mei erau plecati iar eu am ramas singura de aia am facut asa ceva

10 răspunsuri:
| товарищ a răspuns:

Doamne. o.e Pai e cam adevarat. Cum dr*cu` sa te culci cu cineva la 13 ani? Apoi sa fii cu cineva cu 8 ani mai mare ca tine...

| SmartLier a răspuns:

Gaseste-ti o prietena cu care sa vorbesti si o sa te simti mai bine. Stiu cum te simti, si eu ma simt in acest moment asa... si cred ca daca as avea o prietena care sa ma asculte mi-ar trece.

Bafta! happy

| yumary a răspuns:

Pai parerea mea este sa termini cu baieti o perioada mai lunga de timp happy
Nu stiu cati ani ai acum dar... termina cu relatiile
Incearca sa le spui parintilor tai prin ce treci, poate te ajuta cu un sfta ceva.
Daca nu apeleaza la un psiholog ....NU nu esti nebuna asa cum crezi daca te duci la psiholog.
Acolo poti sa te descarci fara ca nimeni sa nu stie si te poate face sa te simti speciala, sa iti recapeti increderea in tine happy
Si eu am fost si m-am simtit foarte bine dupa happy
Succes!

| FaraSareDoi a răspuns:

Păi nu te mai culca cu fiecare băiat pe care îl vezi. Normal că te consideră curvă dacă faci asta.
La 13 ani să faci asta... grav. Ai toată viaţa înainte.
Şi acel băiat pe care zici tu că îl iubeşti, să ştii că nu te merită. Dacă nu te acceptă aşa cum eşti, mai bine lasă-l. Nu are rost să stai cu el.
Schimbă-ţi atitudinea! Fă lucruri potrivite vârstei tale de 13 ani! Nici măcar buletin nu ai.
Nu te judec. Îţi dau doar un sfat prietenesc.
Dacă te culci cu toţi prietenii tăi nu vei ajunge nicăieri. Nu te lăsa din prima. Să ştii că băieţii profită. Tu trebuie să ştii să nu te laşi uşor. Nu face niciodată compromisuri de dragul unui băiat! Ei se uită la forme, te încearcă să vadă dacă eşti fraieră şi te laşi din prima. Dacă nu le dai importanţă, vor fi în limbă după tine.
Nu ai 30-40 ani ca să zici că eşti fată bătrână şi nu te mai ia nimeni. Aşteaptă. Dacă acest băiat nu te vrea, pierderea lui. Dar să nu te rogi de el să stea cu tine! El să vină, în niciun caz tu.
Şi niciodată să nu te mai culci cu ei din prima. happy

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Gata cu lacrimile si parerile de rau.Ce a fost inainte tine de trecut.Aminteste-ti ca traiesti in prezent inainte sa te trezesti intr-un viitor pe care nu trebuie neaparat sa-l ai.Cei ce tin la tine vor intelege ca a fost o greseala a copilariei si ca te-ai schimbat.Dar asta doar daca crezi tu mai intai asta si nu te mai invinovatesti atat.E normal ca daca tu ai o parere proasta despre tine ii faci si pe ceilalti sa creada la fel.

| Elllliiii a răspuns:

Am trecut si eu prin aceeasi situatie, lasa timpul sa rezolve lucrurile, cat despre baieti..ai rabdare si va aparea acela caruia nu o sa ii pese de trecut, succeswinking

| mirunnna explică (pentru Elllliiii):

Multumesc foarte mult pentru sfat:*

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Scumpo tu esti o luptatoare! sa nu cumva sa-ti iei viata ca o sa fie mai grav crede-ma! eu iti sunt alaturi sa nu faci prosti deoarece de ce sa suferi tu! Priveste ininte si nu asculta pe toti zambeste si i vei omor pe toti care te urasc cu un simpu zambeti si cu gandul ''Merg in fata fara sa prievesc in spate'' Eu iti urez bfta si sa nu faci prosti esti o luptatoare!"! tine piepu in fata si fi tare!

| Vlafo a răspuns:

Daca vrei poti!, sfatul meu este sa mergi la un psihiatru, cat mai repede posibil, daca ai o relatie buna cu unul dintre parinti tai (adica daca tu simti ca-i poti spune, spune-i), daca nu, cel mai bine ar fi ca deocamdata sa nu stie, pentru ca nu se stie ce reactie pot avea. Acuma este o problema in ceea ce priveste consultatia, bani, daca lucrezi, te descurci foarte usor, iti faci o programare, platesti consultatia si dupa vei sta de vorba cu medicul, sa-i spui tot prin ce ai trecut, fara minciuni, incerca sa fi cat mai calma si sa vorbesti cat mai rar, el te va trimite la psiholog daca este necesar. Daca te va trimite la psiholog, alti bani alta distractie, acolo vei face sedinte de psihoterapie, numai psihologul poate decide cate dupa ce te-a evaluat, evaloare este gratuita. Cel mai bine este ca daca mergi la psiholog sa mergi si la un duhovnic, nu poti trece singura peste aceste probleme, in concluzie, daca inca nu lucrezi incearca si stai de vorba cu unul dintre parinti, ei sunt singuri care te pot ajuta in acesta situatie si inca un lucru, nu mai minti, ca e pacat, o sa-ti dai seama mai tarziu ca Dumnezeu exista, mult succes...