| masacru1998 a întrebat:

Treaba sta in felu urmator:imi place de o fata, ei nu stiu daca ii place de mine, ne intelegem bine, radem etc, si zilele trecute o colega ca sa ma oftice i-a zis ca-mi place de ea. Ea nu a reactionat si nici cand veneam pe strada acasa nu mi-a zis nimic in legatura cu asta.As vrea sa-mi fac curaj sa o invit la un suc.Ca avem multe lucruri in comun si chiar ne intelegem bine.
P. S: cu toate ca era imbracata ff gros pe drum spre casa tot zicea ca-i era frig si cam trimitea pe linie moarta orice incercare a mea de conversatie, nu prea stiu ce sa cred, poate ii era frig poate nulaughing

Răspuns Câştigător
| unavaible a răspuns:

Fetele, de obicei( nu toate) cand afla ca ii place cuiva de ea raman fara cuvinte( cel putin asa mi se intampla mie) pentru ca pur si simplu nu-si pot da seama ce ar putea spune. Despre chestia cu 'mi-e frig' probabil inceraca doar sa-ti atraga atentia sau sa gaseasca un subiect de vorba, iar atunci can incercai sa vorbesi cu ea probabil ca devenea timida sau era pur si simplu socata. Eu zic sa te gandesti daca poti pastra prietenia cu ea ( daca vei fii intr-o relatie cu ea) si sa incerci sa-i vorbesti direct. Uneori pare greu, dar dupa te simti mult mai usurat.
Daca iti spune lucruri pe care nu le-ar spune oricui, acesta este un semnal important, care denota faptul ca are incredere in tine. Dar, retine! Daca apeleaza foarte mult la simtul umorului cand iti vorbeste, atat in particular cat si de fata cu prietenii, daca iti povesteste intreaga ei viata si are tendinta sa iti ceara sfaturi, inseamna ca vrea DOAR sa fiti amici. In acest caz, nu incerca sa ii schimbi brusc opinia. Poti ruga o prietena sa vorbeasca cu ea in locul tau, de asemenea. Succes!

2 răspunsuri:
| LAYILA a răspuns:

Eu cred ca te place ce mai ast invit-o la un ceai cald ca pe frigul asta daca tu nu o incalzesti... :-) succes!

| iiKiduuu a răspuns:

Poate vroia sa o tii in bratelaughing

Baiatu,stai cu ea mai mult timp,iesi cu ea afara,vb p mes etc.
Incearca sa ii iei apararea cand cineva sa i'a de ea,fie esti bazat sau nu,orice fata apreciaza.
Ajut'o cand are nevoie.
Nu te purta ca un handicapat in preajma ei,fi mai tare,nu te inmuialaughing
Si iti recomand sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine stii ceva gen "Uite,eu vreau sa fiu cu tine..."
Iti recomand sa o intrebi p mes
Si daca incerca sa :trimita pe linie moarta" conversatiile tale,inseamna ca ii e rusine, adica simte si ea ceva pentru tine.
Intreab'o daca vrea sa fie cu tine ca daca stai si te uiti la ea, o intreaba altu inainte si pa!laughing
Fii de gasca.
Bafta
Funda?happy