| biancavoicu a întrebat:

Trebuie sa citesc niste lecturi. ma ajuta si pe mine candva : alice in tara minunilor, hanull ancutei, piciul, si imi trebuie : personajele, continutul pe scurt, transcrie un fragment care ti-a placut, expresi deosebite din text, invatatura.

1 răspuns:
| AlexiaClaudia a răspuns:

Si cum ai vrea sa te ajutam? Eu te sfatuiesc sa le citesti si sa ti faci singura tema, plus ca aveti niste carti foarte frumoase. Nu ca noi romane tampite la care nu inteleg nimic plus ca e o plictiseala de ma ia somnul. Mie la piciul mi a placut fragmentul cand acesta si a intemeiat scopul sa si uneasca familia si multe altele, precum atunci cand acesta s a vindecat. Sunt niste carti foarte interesante mai ales Hanul Ancutei de Sadoveanu, acolo ai de unde alege.