| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fii neaparat parasuta si sa te porti vulgar, sa fii prefacut, ca sa te integrezi in generala(ma refer la a 7-a, a 8-a)? raised eyebrows. astept raspunsuri serioase, daca aveti gand de mistouri nu va mai obositi sa raspundeti. :*

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Ca să te integrezi, să fii "cool" și cunoscută prin tot cartierul, da, trebuie. Dar nu îți zice nimeni că trebuie să te integrezi în felul ăsta. Pe mine personal m-a durut undeva că nu mă integram în grupul celor șmecheri, chiar nu vroiam asta.

Important este să-ți găsești tu un grup de prieteni în care să ai încredere, cu care să împărtășești preferințe, opinii și concepții despre viață. Sau numai un singur prieten. E o realizare mult mai mare să fii considerat fraier dar să ai pe cineva pe care să te poți baza decât să fii cunoscut în tot cartierul și să nu te poți baza pe nimeni. Nu așa te realizezi din punct de vedere social.

| anonim_4396 explică (pentru TeoPT):

Imi vine sa te pup pentru raspunsul asta.
Esti foarte matur si ai niste conceptii foarte sanatoase, de asemenea esti un bun model pentru oricine de varsta noastra sau mai mic. Dar nu m-am gandit niciodata la chestia asta cu bazatul pe prieteni. In gloata de la mine din zona, "cool"si curtata de baieti e tipa care isi bate joc de asa-zisii "tocilari", fumeaza si face chestii prin care sa arate fix cum nu este, adica matura. Toata scoala o stie, dar oare, citind raspunsul tau si comparand-o pe ea: oare cati "prieteni" sau "iubi" ar salva-o din fata masinii sau ar trage-o din ghearele mortii? Tu ce zici?

3 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Poii nu trebuie sa se intample chestiile astea, decat trebuie sa iti gasesti un cerc de prieteni adecvati tie si care sa fie la fel ca tine [ eu imi aleg prietenii, cum s`ar zice sa fiu cea mai cea dintre ei, imi place sa fiu "sefa" ]. Atat am avut de spus big grin

| zac93 a răspuns:

Pai nu...trebuie sa fie contrariul acestor lucruri...doar ca trebuie sa fii atenta la cercul tau de prieteni[ma refer la ce fel de persoane sunt]!