| MisterSTAG a întrebat:

Trebuie sa ma cazez doar la caminele ce apartin de universitatea la care vreau sa ma inscriu sau este permis sa aleg orice camin doresc din oras?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Te poti caza unde vrei tu, facultatea nu te obliga sa te cazezi la ei in camin. Fiecare unde isi gaseste loc. La caminele altor facultati s-ar putea sa nu te primeasca pentru ca au prioritate studentii lor dar daca raman locuri e posibil si acolo. Din pacate nu exista locuri pentru toti studentii iar cine ramane pe dinafara are varianta de a sta cu chirie intr-un apartament sau de a face naveta daca localitatea de unde vii nu e foarte departe.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poti sa te cazezi la caminul facultatii de care faci parte sau la unul privat. Daca tu, spre exemplu, apartii de o universitate, nu poti sa mergi la caminul alteia. Daca nu doresti, universitatea nu te poate obliga sa stai neaparat la camin, poti sa-ti cauti si o camera.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te cazezi in camerele repartizate facultatii tale

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi alege "orice camin doresti din oras"!

Dacă îndeplineşti condiţiile de cazare, vei fi repartizat/ă DOAR în Căminele pe care le are Universitatea, respectiv Facultatea la care vei fi admis/ă!

Toate cele bune!