| Mirceadumb a întrebat:

Trebuie sa ma decid in a urma o facultate. Eu m-am gandit la o cariera in navigatie, mai exact ofiter mecanic. Ce parere aveti despre familia unui navigator? va fi unita... merita sacrificiul? credeti ca mai gasesti o sotie iubitoare care sa nu te insele imediat dupa ce pleci si sa aiba grija de casa si pentru care sa muncesti cu drag? Mie mi-ar placea aceasta meserie. astept pareri. Unii spun ca in tara nu prea poti face mare lucru. PS: provin dintr-o familie modesta, deci nu am relatii in alte domenii. Ma gandesc ca daca esti bun in acest domeniu va conta foarte mult pentru firmele care te angajeaza.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Da, te-ai gândit foarte bine la meserie. Pe viitor vei găsi pe cineva potrivit pentru tine cu care să-ți trăiești viața.

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Din proprie experienta fata de persoanele pe care le-am intalnit si sotii lor erau marinari, etc.(petreceau o mare parte a anului plecati), nu. Dar ei dadeau foarte rar pe acasa, poate tu vei veni mai des si poate vei avea parte de o sotie fidela asa ca este irelevant. Daca este ceea ce iti place sa faci, nu lasa gandul acesta sa te opreasca.