| anonim34666 a întrebat:

Trebuie sa mi iasa maseaua de minte si ma doare ingrozitor ce pot sa fac? dau funtita

4 răspunsuri:
| elizasedai a răspuns:

Ca sa iti amorteasca si chiar sa iti treaca durerea mai usor, fara sa suporti prea mult, incearca sa iei, daca ai, putina votca pusa pe vata. O tii pe masea pana simti ca nu te mai doare.

| DaReZon a răspuns:

Eu tocmai am fost la dentist si a tras de o masea 3 medici. Abia dupa o ora au reusit sa o scoata. Deci iti dai seama pe mine cat m-a durut. Plus ca mi-a curs sange 24 de ore in continu. Am umplut patul de sange in noaptea aceea. Trebuie sa induri pentru o zi. De cateva ori in viata mergi la dentist deci iti vei lua de grija in curand.

| Mikhtarian a răspuns:

Oh,cred ca este o durere insuportabila, dar va trece si asta.
Pastila, si incearca cumva sa preocupi timpul, sa nu te mai gandesti la ea.
O rugaciune, o pastila si odihna.
Succes!

| AlexiAle94 a răspuns:

Durerea ta este una normala poti lua orice pastile de calmare a durerii dar nu iti pot recomanda nimic deoarece doar tu stii la ce esti alergica si ce poate suporta corpul tau.Acum vezi tu.