| iuli4ca98 a întrebat:

Trebuie sa-mi schimb scoala din cauza ca plec in alt oras. Eu nu stiu daca o sa fac fata acestui lucru. Adica as vrea mult, insa imi este teama de aceasta schimbare, toti probabil au prietenii sai...nu voi cunoaste pe nimeni, profesorii sunt altfel si cine stie daca ma vor agrea. Plus ca nu ma dau in vint sa fac primul pas in cunostine.
I-mi puteti da un sfat? Ce sa fac? sad
Dau funda*

Răspuns Câştigător
| ixGlittery3Mag a răspuns:

Si eu am trecut prin ce treci tu si crede-ma, o sa iti faci foarte repede prieteni mai ales daca o sa fi deschisa! asta nu va fi ceva de care trebuie sa te temi, adica... oricine poate sa isi faca prieteni daca stie sa socializeze.Eu as zice sa te imprietenesti cu persoanele linistite si dragute pentru ca sunt cele mai de treba, nu cu cele fitoase! YUCK... sper ca te-am ajutat si baftaaa! funda?

1 răspuns:
| Lavidaloca a răspuns:

Nu-ti fie teama de schimbare. Daca esti o fire deschisa si sociabila o sa-ti faci prieteni cu mare usurinta.Importanta e sa le arati ca esti de treaba si ca puteti purta o conversatie placuta.Mult succes!