| Annaid a întrebat:

Trebuie sa port ochelari si nu prea imi place ideea, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SaintJimmy a răspuns:

Probabil ti-e teama de parerea colegilor tai, stiu cum e, si mie mi-a fost, si i-am spus mamei abia dupa 6 luni dupa controlul de la scoala, cand efectiv nu mai vedeam nici tastatura bine.
Eu zic sa porti, conteaza sanatatea ta, nu parerea altora.

13 răspunsuri:
| cristicosmin2226 a răspuns:

Ori iti iei lentile de contact (das prea scumpe) ori ai porti. ca daca nu-i porti, iti va afecta privirea si este posibil sa ramai orb.

| M3HappyKid a răspuns:

Daca trebuie sa-i porti... poarta`i ce mai stai pe ganduri
mai bine porti decat sa ramai oarba.si daca te vor jigni colegii
"aragaz cu patru ochi"- le zici si tu da cu patru normalllaughing 2 in fata si doi la spate asa au oamenii desteptihappywinking

poarta`iwinking

| CainePeVine a răspuns:

Sa te obisnuiesti cu ideea nu ai ce face.

| misspapusikfrumusik a răspuns:

Cred ca ai putea sa porti niste lentile de contact sau daca nu, ochelarii chiar ii avantajeaza pe unii si ai putea sa fii unul dintre ei. adica ar trebui sa ii vezi cu ochi bunibig grin

Bafta:*

| kiky278 a răspuns:

Pai trebuie sa ii porti altfel problemele tale cu vederea se vor agrava. Daca nu iti place ideea i-ait niste ochelari de contanct doar ca sunt f scumpe si trebuie sa le cumperi niste solutii in care s ale pui noaptea etc.Costa foarte mult e alegerea ta!

| supernatural2011 a răspuns:

Puneti lentile in ochibig grin

| DydyEmma a răspuns:

Si eu port ochelari. Dar numai la scoala ii port, afara cand merg nu ca ma joc si mi spargbig grin
fundita?:d:p

| DianaLostInDreams a răspuns:

Pai nu prea ai de ales.Si totusi de ce nu iti place? Mai e o optiune, ai putea sa iti iei lentile de contact.

| Renata_2449 a răspuns:

Daca ai 16 ani sau peste, poti sa iti iei lentile de contact sau i-ati o rama pe placul tau si o sa vezi ca o sa iti placa, daca nici asa nu merge, poarta ochelarii numai in casa, cand nu te vede nimeni! fundita?

| Trixye a răspuns:

Pai si eu am purtat.si da este oribil :-s
dar ia-ti un model de ochelari cu care iti sta bine si care sati si placa
priemesc funda? sau macar vor
puppy dog eyes

| LoLpoZ a răspuns:

Iti poti lua o rama care sa semene cu ochelarii de soare si doar lentilele vor fi pentru vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 16 ani sau peste, poti sa iti iei lentile de contact sau i-ati o rama pe placul tau si o sa vezi ca o sa iti placa, daca nici asa nu merge, poarta ochelarii numai in casa happy fundita?love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti cumpara lentile de contact :avantaju e ca poti sati schimbi si culoarea ochilor, dezavantaju ca RAREORI ai mancarimi ti se inrosesc ochi sau iti pot cadea pe strada si ramai cu un ochi de o culoare si altu de alta culoare costa mail mult oricum de cat ochelari.cat despre ochelari daca trebuie sa ii porti pe o perioada indelungata iti recomand de firma (NU DE FITE) pentru ca daca iti cumperi norma dupa un timp sare "vopseaua" si lentila se zgarie,
nu iti recomand lentilele heliomatice pentru ca sunt inestetice ai arata ca o baba bine acum depinde si de gusturi.salut s sper sa-ti fi fost de ajutor funda:*