| Cocoxy a întrebat:

Trec clasa a8a, si ma gandesc ca in a9a sa dau la teatru in liceul de arte Margareta Sterian. Cred ca ar trebui sa ma pregatesc de acum dar nu prea stiu in ce consta proba de admitere. Cine imi poate spune? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MinoreBay a răspuns:

Pai prima proba este de dictie: citirea unui text la prima vedere, recitarea a 2-3 strofe dintr-o poezie, povestirea unei fapte din viata ta si participarea la o conversatie cu comisia pe o tema aleasa de ei. 2 proba de aptitudini muzicale:verificarea auzului muzical, simtul ritmic. Multa Bafta!

4 răspunsuri:
| MinoreBay a răspuns:

Daca vrei lasa-mi id tau si iti spun tot ce s-a dat anul acesta la probe.

| Cocoxy explică (pentru MinoreBay):

Dar nu ai putea sa-mi spui aici? Adica ar fi ideal! happy Multumesc, oricum!

| Cocoxy explică (pentru MinoreBay):

Multumesc mult! happy

| MinoreBay a răspuns (pentru Cocoxy):

Pai prima proba este de dictie: citirea unui text la prima vedere, recitarea a 2-3 strofe dintr-o poezie, povestirea unei fapte din viata ta si participarea la o conversatie cu comisia pe o tema aleasa de ei. 2 proba de aptitudini muzicale:verificarea auzului muzical, simtul ritmic. Multa Bafta!

| moneantonella a răspuns:

Pai o sa te puna sa mimezi ceva si sa intri in pielea unor pers si nu ita intra cei mai buni