| Roby_Str_1995 a întrebat:

Trec in clasa a 7a si voi avea chimie. Mi-e cam frica deoarece am auzit ca chimia este grea. Ai nevoie de matematica la chimie? Deoarece sunt bota la mate si ma tem sa nu am probleme.

Răspuns Câştigător
| AttilaDornIsPower a răspuns:

Eu acum sunt in clasa a 7-a. Si sunt si eu varza la matematica, dar chimia este foarte usoara. Eu o iubesc, AM media 10. Te sperii degeaba. Si eu eram asa ca tine in clasa a 6-a, dar nu ai de ce sa iti faci griji, pentru ca este mult, cu foarte mult mai usoara decat matematicawinking :*

2 răspunsuri:
| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Chimia e putin grea, dar e mai usoara ca fizica. Trebuie sa ai o logica putin mai buna si sa nu te grabesti.E adevarat chestia cu Matematica dar doar pe jumatate.In mare parte sunt formule si reactii chimice.

| Lila10 a răspuns:

Nu e grea deloc chimia, stai calma si nu te lua dupa altii!